Rukometni Žurnal

Rukomet kreće odavde

ŽRK Krivaja bolja od Izviđača!

2 min traje čitanje

Rukometašice Izviđač Central osiguranje poražene su u 12. kolu Premijer lige za rukometašice u Zavidovićima od ŽRK Krivaja i time umanjile šansu u trci za rukometnog prvaka BiH s ekipom Gruda.

Opravdanim su se pokazale bojazni da bi utakmica u Zavidovićima mogla biti jako teška za „Skautice“ i da bi za pobedu u toj utakmici ekipa morala da da svoj maksimum. Nakon završetka 60 minuta pokazalo se da ekipa nije bila na svom maksimumu i bodovi su ostali u Zavidovićima.

Domaće rukometašice, na krilima vatrene publike, od samog početka utakmice su krenule „žestoko“. Već sredinom poluvremena Krivaja je stigla do pet golova prednosti (9:4, 15. minuta) uz četiri pogotka nezaustavljive Sare Bašić. Trener Lovrić je u ranoj fazi utakmice morao da uzme time-out, da prodrma svoje igračice, što je donekle i pomoglo. Naime, nakon pauze rukometašice Izviđača su zaigrale bolje, ali nedovoljno da preokrenu rezultat. U samoj završnici poluvremena, s tri vezana pogotka, uspele su da se se primaknu na gol zaostatka, ali i domaće do odmora pogađaju, tako da se na odmor odlazi pri rezultatu 17:15.

Početkom drugog poluvremena domaće ponovo preuzimaju inicijativu i 35. minutu ponovo imaju pet golova prednosti (21:16). Od 37. do 42.minuta, sledi odličan period igre rukometašica Izviđača, koje u 42. minutu stižu do izjednačenja (22:22). Činilo se da su „Skautice“ posložile svoje redove i da bi mogle do pobede, ali ponovo domaće preuzimaju inicijativu i vraćaju rezultatsku prednost na svoju stranu (26:23, 48. minut). S dva gola Marije Boras i golom Mate Šumelj Izviđač ponovno stiže u „egal“ (26:26, 53.minut), ali dalje od toga se nije dalo. Do kraja utakmice domaće postižu tri, a Izviđač jedan i pobeda je pripala ekipi Krivaje. Na kraju domaće su slavile rezultatom 29:27.

Kod rukometašica Izviđača najviše pogodaka postigla je Marija Boras devet, osam je postigla Matea Šumelj, a četiri Matea Nosić.

Kod Krivaje daleko najefikasnija je bila Sara Bašić s 13 pogodaka, dok su po 4 postigle Adelisa Dautović i Jasmina Ćosić.

Ovim porazom rukometašice Izviđača zaostaju tri boda iza Gruđanki, a u idućem kolu moraju u Banja Luku na još jedno teško gostovanje.