Rukometni Žurnal

Rukomet kreće odavde

ŽORK Jagodina nastavila sa pobedama u Superligi!

2 min traje čitanje

U sportskoj hali „JASSA“ u petak od 19 časova rukometašice Jagodine ugostile su „fenjeraša“ iz Zaječara i trijumfovale ubedljivo 39:21 (18:10). Ovo je bio 10. vezani trijumf Jagodinki koje i ove godine imaju samo jedan cilj a to je titula u nacionalnom šampionatu.

Sudijski par Musić – Đurašinović iz Vrbasa nije imao puno posla obzirom da je utakmica bila rešena već nakon 20. minuta.

Jagodinke su stalno napadale, tražile rupu u odbrani zaječarske ekipe te se na desetominutni predah odlazi sa velikih +8.

Činilo se kao da će Zaječarke dodati gas ali do toga nije došlo jer su domaće nastavile u svom ritmu i svoju prednost povećavale iz minuta u minut.

U 55. minutu Dragan Markov je odlučio da odmori svoju prvu postavu jer već ove subote Jagodinke idu na megdan Niškoj Naisi koja se znatno ojačala sa 2 sjajne igračice.

Na scenu stupaju igračice sa manjom minutažom koju koriste i na kraju zaslužena pobeda Jagodine protiv mlade ekipe Zaječara.

Najefikasnija na utakmici bila je Marija Agbaba sa 10 iz domaćeg sastava a kod gostiju povratnik narandžasti dres Anja Belić pogodila je 9 puta gol domaćina a na kraju i proglašena za igračicu utakmice.

Jagodinu čeka derbi a Zaječar će ugostiti novajliju u ligi, ekipu Vrbasa koja je veliko iznenađenje Superlige.