Rukometni Žurnal

Rukomet kreće odavde

“Želja” nadigrao Crvenu Zvezdu na svom terenu!

4 min traje čitanje

„Želja“ se vratio na pobednički kolosek i nastavio stopostotnu seriju na domaćem terenu ove sezone. Skoro jednako ubedljivo kako je, protiv Dubočice, završio 2019, tako je niški tim započeo 2020. godinu u hali Čair protiv Crvene zvezde, deklasiravši „fenjeraša“ na tabeli sa 31:19 (16:6), učvrstivši se na drugoj poziciji, sa koje će, kako stoje stvari, do kraja osnovnog dela ARKUS lige teško moći da se pomeri, i na gore, i na dole.

Nijednog momenta nije bilo rezultatske neizvesnosti, pred rekordnim brojem gledalaca prilično vremena unazad, kada su prvenstvene utakmice Železničara u pitanju. Oko dve hiljade ljudi bilo je u dvorani, a polovinu su činili organizovani navijači gostujućeg tima, koji su sve vreme pevali, bez obzira na poražavajući rezultat njihovih miljenika, čini se vežbajući za predstojeći Kup Radivoja Koraća. Sve je rešeno još prvom poluvremenu, najboljem odbrambenom poluvremenu Nišlija ove sezone. Već na odlasku na odmor razlika je bila dvocifrena, pa je nastavak meča bio lišen bilo kakvih uzbuđenja i posao je, obostrano, rutinski odrađen do kraja.

Još u trećem minutu bilo je 3:0, posle dva gola Đorđa Spasića, koji je nakon toga promašio šut sa krila, pa sedmerac, ali se onda ispravio trećim golom za 4:1. Domaći su, nakon toga, upali u jedan krizni period igre u napadu, ali su sve to kompenzovali granitnom odbranom, iza koje je stajao ove večeri sjajni Miroslav Kocić, koji je već u prvih deset minuta sakupio pet odbrana. Železničar je za 17 minuta primio samo dva gola, i to je oba postigao visoki levi bek Predrag Rodić. Na drugoj strani se razigrao Veljko Stanojević, sa nekoliko efektnih poteza, i razlika je rasla iz minuta u minut. U 26. minutu bilo je 14:6, Spasić je povisio na devet, a prve prilike za dvocifreni plus prokockao je Aca Stojanović, onda je Milovanoviću sedmerac „skinuo“ Jelić, ali je Aleksandar Pavlović, bukavlno uz zvuk sirene, efektnim šutem sa preko deset metara, loptu od stative poslao u mrežu za fantastičnih 16:6, kao realan odraz ispravnog pristupa utakmici, sasvim suprotnog onom u Aranđelovcu od nedelju dana ranije, uz čak 11 odbrana sjajnog Kocića.

Očekivano je bilo da se tempo spusti u nastavku, Zvezda je već za pet minuta postigla polovinu svog ukupnog broja golova iz prvog dela. Nišlije su igrale taman toliko da održavaju razliku, a trener Đorđe Teodorović već na polovini drugog poluvremena počeo je da iz igre, jednog po jednog, izvodi startere, a svoje minute posebno je motivisan bio da iskoristi rastrčani Boris Radivojević. Zvezda jeste prišla na minus sedam (22:15), ali su čak i „Željini“ rezervisti bilo dovoljno dobri da razliku povećaju do maksimalnih plus 12.

RADAN ROVČANIN, CRVENA ZVEZDA:

• Čestitam ekipi Železničara na izvrsnoj utakmici i kolegi Teodoroviću na sjajnom poslu koji obavlja u Nišu. Hvala i publici koja je došla u ovolikom broju. Sticajem okolnosti, mi smo dosta slabiji u odnosu na jesenju polusezonu i ovo su naše realne mogućnosti sa ovim kadrom. Šta će biti u danima koji dolaze, videćemo…

ĐORĐE TEODOROVIĆ, ŽELEZNIČAR:

• Ja najpre da čestitam Zvezdi na dobroj utakmici. Neka niog ne zavara prvo poluvreme, gde smo mi odigrali vrhunski, ali čim smo malo spustili gas u nastavku, protivnik je pokazao kvalitet, igrali smo egal i znam da im nije lako u okolnostima kad im stalno neko odlazi iz tima. U Čair se definitivno vratila publika, i ovo je pravi spektakl. Posle ovakve naše igre, verujem da će ovi ljudi ponovo da dođu. Naš pristup utakmice bio je vrhunski. Pohvalio bih momke, primiti šest golova za polivreme, to je ono što jedna vrhunska ekipa treba da uradi u ARKUS ligi. Svaki pojedinac je izgarao, videla im se ta želja u očima. Šteta što nismo bili ovakvi u Aranđelovcu, ali važno je da u Nišu pred svojom publikom pokazujemo puno.

ARKUS LIGA ZA RUKOMETAŠE: ŽELEZNIČAR-CRVENA ZVEZDA 31:19 (16:6)

Niš, 9. februara. Hala Čair. Gledalaca: 2000. Sudije: Ivan Mošorinski (Novi Sad) i Aleksandar Pandžić (Zrenjanin). Sedmerci: Železničar 4(2), Crvena zvezda 6(5). Isključenja: Železničar 12, Crvena zvezda 4 minuta. Crveni karton (tri isključenja): Marko Milosavljević (Železničar) u 56. minutu.

ŽELEZNIČAR: Kocić (13 odbrana), Stošić (1 odbrana), Matović, Bojan Radivojević, Milovanović 3, Ačković 1, Stanojević 6(1), Petrović 2, Boris Radivojević 5, Milosavljević, Spasić 5(1), A. Stojanović 4, Jevtić 2, Potkonjak, D. Stojanović, Pavlović 3.

CRVENA ZVEZDA: Čolović (1 odbrana), Jelić (5 odbrana, 1 sedmerac), Jovanović 1, Horvat 3, Lazić, Rodić 5(2), Vuković, Majes, Tufegdžić 1, Utvić 4(2), Abramović, Erić, Božović 3, Rajičević 1(1), Nikolić 1.

Semafor: 3:0(3), 8:2(17), 14:5(26), 19:9(36), 22:15(43), 29:18(56).