Rukometni Žurnal

Rukomet kreće odavde

Vlasotinčani pružili sjajan otpor prvoplasiranom Zaječaru!

2 min traje čitanje

Nedeljno veče u Prvoj ligi „Istok” obeležila je derbi utakmica u SRC “Vlasina” u Vlasotincu. Sastale su se ekipe ORK Vlasotinca i RK Zaječar 1949 gde su gosti u “infarkt” završnici odneli bodove što ih kotira na prvom mestu. Rezultat je bio 29:31 (14:16) a sudije su poslate iz ranga više to jest Super B lige, Cvetković Jovan i Petrović Luka.

Utakmicu je otvorio Kočić Nikola i već tada podigao Vlasotinačku publiku na noge. Nešto više od 250 navijača u vrlo akustičnoj hali davali su vetar u leđa svojim rukometašima. Poveli su domaći i 2:0 ali već u 6. minutu Zaječarci vraćaju rezultat i glasi 3:3. Od 6. minuta domaća ekipa više nije vodila te su gosti pokušavali na sve načine da se “odlepe” ali to im je uspelo samo sa 2 gola razlike na poluvremenu, 16:14.

U drugom delu bude se Zaječarci i dolaze na velikih +5 ali se u 44. minutu komplikuje situacija i Vlasotinčani “hvataju” rezultatski priključak i dolaze na 23:23 preko Stefanović Nikole koji je pogađao 13 puta. Usled prigovora i negodovanja odluka sudijskog para sa juga Srbije, trener domaćih burno protestuje i dobija posle opomene isključenje gde je morao da povuče igrača sa terena. Nije se to toliko odrazilo na igru domaće ekipe, primili su i dali 1 gol tako da je razlika takoreći ostala ista. Situacija se komplikuje u 57. minutu gde se ponovo dolazi na nerešeno 29:29 gde je Đorđević Bratislav 4. golom pomrsio konce gostima. Odlučni Ivković Dušan svojim 13. golom dovodi svoju ekipu u 59. minutu na +1 a Petrović Dragan sjajnim udarcem koji je bio neodbranjiv obezbeđuje svojoj ekipi 2 boda koja su kao što je rečeno od velikog značaja. Treba dodati da su domaći imali 10 sedmeraca od kojih su 8 pretvorili u gol dok su gosti imali tek 3 a jednom je ruka zadrhtala Ivković Željku.

Sledeće kolo Vlasotince će otputovati u Bor dok će Zaječarci ugostiti drugoplasiranu ekipu Jagodine gde će se videti ko će biti jesenji šampion Prve lige “Istok”.