Rukometni Žurnal

Rukomet kreće odavde

“Vitezovi” porazili Novi Pazar na svom terenu!

3 min traje čitanje

Nakon što su proteklog vikenda izgubili drugi bod u Zrenjaninu, ”Vitezovi” su se brže nego što se očekivalo uspravili i bokserski rečno u ”gardu” dočekali favorizovanu ekipu iz Novog Pazara, koja se više puta ove sezone vraćala kući punih ruku. Ovog puta domaćini su bili ti koji su silno obradovali svoje pristalice i tako potvrdili da će biti opet jako neprijatan rival svakom protivniku. Od početka utakmice prisutni u prohladnoj sali na Banjici bili su svedoci igre jednog preporođenog Obilića koji je vodio većim delom  prvog poluvremena. Sa ”probuđenim” Dražićem na golu, sa iz kola u kolo sve boljim Teodorovićem, uz silnu želju ostalih ”Vitezova”, rezultat je bio uglavnom u korist domaćina, i pored niza odbrana Rakovića, proigravanja iskusnog Žujovića i nezadrživog na šest metara  Davidovića.

Počelo je sa minimalnim vođstvom gostiju (0:1 – 1.min, 1:2 – 3.min, 4:5 – 7.min), da bi onda ono prešlo na stranu domaćina i kretalo se do tri gola (7:5 -11.min, 10:7 – 17.min, 13:10 – 22.min). Za sve to im je donekle išao na ruku, zbog povrede, i izlazak iz igre eks reprezentativca i internacionalca Stanojevića. Da su pre svih Podraščić i Aničić bili koncentrisaniji u nekoliko izglednih prilika sigurno bi prednost ”Vitezova”, nakon isteka prvih 30. minuta, bila veća od tri gola (17:14).

Za razliku od igre u Zrenjaninu, drugo poluvreme počinje sigurnijom igrom ”Vitezova” koji odbijaju pokušaje Pazaraca da što brže anuliraju konstanti zaostatak iz prvog poluvremena (18:15 – 33.min, 21:18 – 42.min).

Nakon što je kapiten Radović uspešno odbranio šut sa sedam metara, domaćini su ti koji dominiraju na terenu, a prednost se u njihovu korist uvećala na maksimalnih sedam golova (23:18 – 45.min,  26:19 – 48.min).

I kada se očekivala sigurna i ubedljiva završnica utakmice u korist ”Vitezova”, sledi pad u njihovoj igri najviše zbog promašenih nekoliko ”zicera” u kontri ili sa šest metara, pa goropadni gosti uspevaju da ozbiljnije priprete opuštenim domaćinima (26:22 – 55.min, 26:23 – 58.min, 27:25 – 59.min). Srećom za ”Vitezove” nije došlo u drugom poluvremenu do reprize događanja iz Zrenjanina, pa su golom igrača utakmice Teodorovića uspešno zaključili  ovu pravu prvenstvenu utakmicu.

Sigurno da tri boda osvojena u nastavku prolećnog dela predstavljaju veliki motiv za ono što sledi, ali ”crne” minute igre bez golova koji se dva puta ponovljaju, sigurno treba dobro proučiti kako bi se to  izbeglo u narednim utakmicama.

RK OBILIĆ – RK NOVI PAZAR 28:25 (17:14)

Sala: USC ”Voždovac”.

Gledalaca:  200.

Sudije:  D. Grubački (Zrenjanin) – D. Vojvodić (Novi Sad)

Sedmerci: Obilić 7 (4) Novi Pazar 5 (4)

Isključenja: Obilić  8. min Novi Pazar 12. min

OBILIĆ: Radović (kap – 1 odbrana / sedmerac), Dragović 2, U. Savić, Podraščić 1, Aničić 8 (3), Jestrović 1, Teodorović 5, Dražić (14 odbrana), Knežević 1, Pavić 2, S. Milutinović, Dotlić, Mandić 5, Đorđević 2, Tasić, Ivošević 1 (1) – (trener D. Petković).

NOVI PAZAR: Ahmet Mekić, Mujčinović, Žujović 6 (2), Arifović (kap), Milenković (4 odbrane / 1 sedmerac), Almin Mekić, Hakić, Laković 2,  Davidović 6, Raković (11 odbrana / 2 sedmerca), Stanojević 1, Banduka 4 (2), Radisavljević, Hadžović 2, Milošević 4 – (trener H. Memić)

MVP igrač utakmice: Milorad Teodorović (Obilić)