Rukometni Žurnal

Rukomet kreće odavde

Sloboda iz Tuzle savladala Gračanicu u 1/8 finala kupa BiH!

2 min traje čitanje

U Tuzli je odigrana utakmica između Slobode i Gračanice gde su momci iz Tuzle zasluženo slavili.
Počelo je uobičajeno, lošim početkom gostujuće ekipe i vođstvom domaćina 5-2.
Po već viđenom scenariju, sledi time-out trenera Doborca i preokret, pa u 19. minutu gosti imaju prvu, a na kraju ispostaviće se i jedinu prednost, bilo je 7-8.
Međutim, Sloboda uzvraća serijom 3-0 i vraća prednost, nakon čega se igra gol za gol, pa poluvreme završava vođstvom domaćina 12-10.

U drugom poluvremenu Sloboda igra duge napade, ne dozvoljava gostima da se razmaše i čitavim tokom drugog poluvremena uspešno održava prednost od 1 do 3 gola razlike.
Gosti su u toku utakmice, a naročito u drugom poluvremenu postigli nekoliko zicer golova, a promašili su i sva 3 sedmerca koja su imali. Treba priznati da je junak utakmice bio večeras izvanredni golman Solara, Sidik Omerović sa 17 odbrana, dok su sa druge strane indisponirani Ahmetašević i Bosić zajedno skupili 5. Ni većina ostalih igrača nije bilo boljeg raspoloženja.
Pri rezultatu 18-17 i 19-18, imali su gosti nekoliko prilika da prelome utakmicu, ali jednostavno večeras nije bila njihova noć.

Mogla je ova utakmica da ima i lošiji završetak po goste iz Gračanice jer su domaćini nakon 19-18 sa tri vezana gola napravili u 59. minutu i najveću prednost od +4, ali su sa dva gola u zadnjih 50 sekundi popravili utisak i šanse da u revanšu ipak prođu u četvrtfinale KUP-a.

Na kraju čestitke igračima Slobode na pobedi, kao i navijačima oba kluba koji su napravili pravi sportski spektakl poručili su iz kluba.