Rukomet kreće odavde

SEĆANJA: Izviđač slavio protiv Vogošće i osvojio titulu prvaka države!

3 min traje čitanje

OTRGNUTO OD ZABORAVA:

San koji se je sanjao poslednjih godinu dana, te noći oko 22h, postao je java. Jedna lepa priča je ispričana s hepiendom. Ljubuški je ponovno dobio svoje heroje, dobio je svoje prvake, koji su nakon jedanaest godina titulu prvaka BiH vratili u svoj grad. Nisu ni svesni koji je to uspeh, s tako mladom ekipom, a sve „domaći igrači“, jedinstven primer na ovim prostorima, a i šire. Tih dana Ljubuški je to osetio i posebno iskazao je svoju ljubav i odanost prema svojim „Skautima“.

Bila je to rapsodija, kako na terenu, tako i u gledalištu. Svi su 60 minuta disali kao jedan, i zato Vogošća, ali bilo ko drugi da je bio na suprotnoj strani, nije imala šanse. Vogošći treba odati priznaje za sportsku igru i ponašanje, bila je dostojan protivnik rukometne predstave.

Domaći igrači, nošeni publikom, krenuli su silovito i u 12. minutu stekli prednost od tri pogotka (5:2). Vogošća se nije predavala, uzvratila je i 20. minutu stigla na samo gol zaostatka (8:7), najviše zahvaljujući odbranama Adnan Šabanovića. Od 20. do 25. minuta domaći su zaigrali kao u transu, po dva puta pogađaju Mandić i Ereš i jednom Ante Grbavac. „Skauti“ stižu do šest golova prednosti (13:7). Dvorana je na nogama, sve je u transu, sve „gori“. Međutim, Vogošća se ne predaje i u poslednjih pet minuta uspeva da smanji zaostatak na pet pogodaka.

Drugi deo Vogošća otvara uspešnije i u 39. minutu stiže na gol zaostatka. U tom periodu „Skauti“ nisu imali rešenja u napadu i Vogošća je ozbiljno zapretila, čak, imala priliku, u dva navrata, za izjednačenje. Na scenu stupa mladi 17-godišnji Ivan Ereš, koji s dve bravurozne odbrane, baca u očaj Alena Geku i spašava svoj gol. Ove odbrane dale su novu snagu domaćim rukometašima, koji serijom 5:0 (Mandić, Čutura, Mandić, Hrstić i Ereš) stižu do šest golova prednosti i činilo se da je pitanje pobednika time bilo rešeno. Vogošća ponovno uzvraća i 57. minutu stiže na 3 gola zaostatka (26:23), ali više od toga ne uspeva. Ponovo je usledila serija Izviđača (Hrstić, Hrstić, Mandić) i priči je kraj.

Zadnji zvuk sirene i počelo je veliko slavlje koje je trajalo dugo u noć. Ljubuški je slavio svoje junake: Milana Tolića, Marka Ivankovića, Ivana Ereša, Ivana Miličevića, Josipa Ereša, Mateja Hrstića, Mislava Grgića, Davida Mandića, Josipa Čuturu, Kristijana Jarka, Josipa Šarca, Antu Grbavca, Davida Primorca, Josipa Grbavca, Marija Pavlaka, Matea Rodina, Mateja Markovića, Antu Pavlaka, … i njihovog trenera Zdenka Grbavca.

“Liga za prvaka” – 5. kolo.
Ljubuški, 18.05.2016. u 20:00.

HRK Izviđač – RK Vogošća 29:23 (15:10)

Ljubuški, Gradska sportska dvorana, gledatelja 4000.

Sudije: Boris Šatordžija i Saša Pandžić (Banja Luka).

Delegat: Samir Suljević (Sarajevo).

HRK Izviđač: Ivanković (2 odbrane), Tolić (4 odbrane), I. Ereš (7 odbrana), Miličević, J. Ereš 6/1, Hrstić 5, Grgić, Mandić 7, Čutura 2, Jarak, Šarac 3, A. Grbavac 1, Primorac, J. Grbavac, M. Pavlak 5, Rodin.
Trener: Zdenko Grbavac.

RK Vogošća: Šabanović (15 odbrana), Haseljić (3 odbrane), Geko 3, Đinović, Smajilbegović, Bečić 1, Korjenić, A. Kadrić, Međić 6, Ovčina 3, Tufekčić 4, Jelačić, Divković 5, Pandžić, N. Kadrić, Dedajić 1.
Trener: Daniel Riđić.

Isključenja: Izviđač 12 minuta, Vogošća 14 minuta.
Sedmerci: Izviđač 3/1, Vogošća 4/4.