Rukometni Žurnal

Rukomet kreće odavde

Saudijska Arabija sa Korejom za 21. mesto: Katar sa Rusima u “Lanxess” areni za 13. mesto!

2 min traje čitanje

Azija je ukrstila je koplja sa Južnom Amerikom gde je izašla kao pobednik. U meču između Katara i Čilea gde su reprezentativci opravdali ulogu favorita i pobedili rezultatom 37:27 (21:11) slabašne južnoamerikance i otišli u borbu sa Rusijom za 13. mesto. Još od početka, Crnogorci Pavićević- Ražnatović nisu dozvoljavali „prljavu“  igru a Katar je krenuo vrlo ofanzivno gde na ovom meču nije dozvolio nijedno vođstvo Čileancima. Već na početku 20. minuta Katar je otišao na +6 i pojačavao sve do +10 na poluvremenu. Rešio je Katar utakmicu već u prvom delu a u drugi deo je ušao istim tempom i održavao odstojanje koje je variralo od +6 do +11 da bi se na kraju meč završio rezultatom 37:27. Za igrača utakmice proglašen je naiskusniji u redovima Katara Frankis Marzo koji je pogađao sva 6 puta a najefikasniji na meču bio je Ali Jusuf sa 9 pogodaka. U reprezentaciji Čilea takođe najiskusniji Ervin Fojhtman je pogađao čak 7 puta ali to nije bilo dovoljno da se zapreti sjajnoj reprezentaciji Katara.

U „Royal“ areni u Kopenhagenu snage su odmerile reprezentacije Saudijske Arabije i Angole gde su reprezentativci sa „crnog“ kontinenta izgubili rezultatom 34:29 (20:14). Videla se velika želja kod igrača Angole da žele da napadnu to 21. mesto, ali kockice se nisu poklopile iako su vodili sve do 19. minuta kada su reprezentativci Saudijske Arabije odlučno krenuli jakom ofanzivom i razbijali na komade odbranu Angole gde su mini serijama otišli na desetominutni predah sa +6. U drugom delu Angola nije mogla da uhvati rezultatski priključak što su iskoristili reprezentativci Saudijske Arabije i meč završili rezultatom 34:29 koji ih vodi u borbu sa Korejom za 21. mesto na Svetskom prvenstvu. Na meču najefikasniji bio je Abdula Alabas sa 9 golova dok je kod Angole briljirao Edvaldo Fereira sa 8.