Rukometni Žurnal

Rukomet kreće odavde

Šamot odneo bodove iz Beograda!

3 min traje čitanje

U malom derbiju začelja Arkus lige, koji je bio od izuzetnog značaja za obe ekipe, gosti iz Aranđelovca su posle 60 minuta igre sa neverovatnim preokretom, došli do bodova koji im daju velike šanse da izbegnu Plej – aut. Njihovom trijumfu doprineli su i sami ”Vitezovi” katastrofalnom igrom u drugom poluvremenu.

Kao na nekim prethodnim utakmicama Obilića, uvodne minute protekle su u ”proveri” trenerskih uputstava i pokušajima da se što pre stekne rezultatska prednost u odnosu na rivala (1:2 – 3.min; 4:3 – 7.min; 5:5 – 10.min). Tek nakon isteka prve trećine poluvremena i Dražićevih uspešnih odbrana nekoliko izglednih prilika gostiju, Podraščić, Teodorović i Aničić bili su precizniji i već polovinom prvoga dela donose duplu prednost svojoj ekipi (10:5 – 16.min).

Zatim na scenu stupa, po ko zna koji put ove sezone, vremešni čuvar mreže ”Šamotera” Đorđević koji omogućava ”udarnoj trojki” Milinić – Lomić – Milićević da njihova ekipa uhvati rezultatski priključak (10:8 – 19.min). Međutim zastoj u realizaciji ”Vitezova” nije dugo potrajao pa ponovo sa više pozicija pogađaju mrežu drugog golmana gostiju, i tako po drugi put dolaze do maksimalne prednosti od pet golova (15:10  – 28.min). I umesto da sa još većom razlikom odu na odmor, dozvolili su da gosti budu ”zadovoljniji” rezultatom nego ekipa koja je imala vođstvo posle 30. minuta (16:12).

Igra iz prvog poluvremena očito je bila velika opomena gostima da im se dobro ne piše za krajnji ishod ove važne utakmice, pa su u njen nastavak ušli mnogo odlučnije i borbenije, što se brzo odrazilo i na sam rezultat (16:14 – 33.min; 17:17 – 36.min).

Za to vreme igra ”Vitezova” iz prvog poluvremena raspala se u svim pravcima. Smušeni i brzopleti napadi bez golova po nekoliko minuta, a posebno igra u odbrani nemoćnoj da uspešno zaustavi, pre svih robusnog Milinića i preciznog Milićevića, doneli su potpunu izmenu uloga na terenu. Sada su gosti ti koji lako i sigurno rešetaju mrežu nemoćnih Dražića i Radovića i lagano iz minuta u minut uvećavaju svoju prednost (19:21 – 42.min; 21:24 – 44.min; 22:27 – 48.min; 24:30 – 55.min). Uzaludno je trener Petković izmenama ili tajm-autima pokušavao da pokrene svoju ekipu, ali vrlo malo je to imalo neki boljitak za njenu igru, time i rezultat.

Gosti predvođeni Đorđevićem uglavnom su izlazili kao pobednici uz izuzetan učinak mladog Milićevića koji je postigao u drugom poluvremenu deset od ukupno 21 gola koliko je njegova ekipa postigla u nastavku utakmice. Nemoćna i bezidejna igra ”Vitezova” u  drugom poluvremenu koju su demonstrirali po ko zna koji put ove sezone, postala je nešto što i oni sami ne znaju da objasne, i kako da je opet ne ponove.

Gubitkom ovih bodova ”Vitezovi” su se po svoj prilici ”kvalifikovali” za doigravanje u Plej – autu te je sada od izuzetnog značaja utakmica koju igraju iduće nedelje (20:00) u Šumicama sa fenjerašem Crvenom zvezdom.

RK  OBILIĆ – RK  ŠAMOT 65 27:33 (16:12)

Sala: USC ”Voždovac”

Gledalaca: 200

Sudije: M. Sekulić (Pančevo) – V. Jovandić (Pančevo)

Sedmerci: Obilić 8 (5) Šamot 7 (7)

Isključenja: Obilić 12. min /disk. Šamot  4. min

OBILIĆ: Radović (kap – 2 odbrane), Dragović 2, U. Savić, Podraščić 6 (1), Aničić 5, Jestrović 3, Teodorović 9 (4), Dražić (7 odbrana), Knežević, Pavić, S. Milutinović, Dotlić, Mandić 2, Đorđević, Tasić, Ivošević – (trener D. Petković).

ŠAMOT 65: Preković, Milićević 13 (6), Radosavljević, Kukić 1, Stojković, Živojinović, Praščević, Jovanović 4, M. Pavlović, L. Pavlović, Lomić (kap) 3 (1), Milinić 6, Avramović 2, Đorđević 1 (14 odbrana / 2 sedmerca), Živković 4, Mitrović (1 odbrana) – (trener M. Jaćimović).

MVP  igrač  utakmice:  Jovan  Milićević  (Šamot 65)