Rukometni Žurnal

Rukomet kreće odavde

Retrospektiva HRL za žene – 17. kolo

4 min traje čitanje

Podravka Vegeta je nastavila svoj stopostotni niz. Ali je ovoga puta dodala i jednu posebnost. Postigla je pedeset pogodaka u jednoj utakmici, što se retko događa. Gosti su inače ostvarili četiri pobede što je takođe neuobičajeno.

Kolo su otvorili Zrinski i Sinj. Domaćin je potpuno izvan forme i doživeo je sedmi poraz u nizu. Ovaj je posebno bolan, jer je utakmica označena kao presudna u pokušaju bega iz opasne zone. Već nakon desetak minuta dalo se naslutiti da bi to mogao da bude težak dan za Zrinski. Do poluvremena su zaostale sedam pogodaka 14:21. Nizom 4:0 na početku drugog dela malo su uhvatile priključak, došle do 18:22, ali dalje od toga nisu mogle. Osam pogodaka kod domaćih postigla je Ena Car. Kod gošći najbolje Silvija Masnić i Ana Lovrić koje su dale po sedam pogodaka.

Podravka Vegeta je pregazila Dalmatinku u Pločama. Nakon dve velike serije 6:0 i 5:0, branioci naslova beže u sigurnu zonu. Do poluvremena su napravile 15 razlike, 11:26. U nastavku nijednog trenutka nisu smanjivale gas, i probile su magičnu granicu od 50 pogodaka. Gotovo da na prste jedne ruke stanu napadi koje rukometašice iz Koprivnice nisu realizovale. Tjaša Stanko je bila najefikasnija s deset pogodaka. Devet je dala Korina Karlovčan. Kod domaćih sedam pogodaka Anđele Zelić.

Kada vam golman ima 17 odbrana, a još ste i igrački jači, onda je jasno da pobeda nijednog trenutka neće doći u pitanje. Upravo to se dogodilo Lokomotivi protiv Osijeka. Briljirala je Lucija Bešen na golu, pogađale su u serijama Anja Vida Lukšić (8), Lidija Horvat (6 od 6) i Osijek je zamrznut na minus 12. Kod Osječanki najbolja Dora Lacković s devet pogodaka.

Koka je došla do desete pobede ove sezone i čvrsto drži četvrto mesto. A nije bilo lako. Nekoliko puta su imale plus šest, ali se Umag vraćao i pretio. Na minus dva bile su domaće igračice dvaput u poslednjih desetak minuta, ali nisu uspele u potpunosti  da okrenu rezultat. Po deset pogodaka dale su Ana Jajčević na umaškoj, odnosno Ivana Dežić na varaždinskoj strani. Gošće su imale i sjajnu Janju Tušek na golu s 14 odbrana.

1234 Virovitica nastavlja s odličnim igrama i usponom na tabeli. Ne tako davno bile su pri dnu, a sada su u zlatnoj sredini. Bio je dosta izjednačena utakmica. Na poluvremenu su gošće imale minimalnu prednost 16:17. Smjenjivali su se u vođstvu i u nastavku, sve do 50. minuta, kada Virovitica preuzima kontrolu , beži na plus dva i uspeva do kraja da zadrži prednost. Izvrsna je ponovno bila Maja Kožnjak, koja je postigla 11 pogodaka za domaće. Kod Sesveta golmanke zajedno 17 odbrana, i čak deset igračica među strelcima (najbolja Petra Dičak sa sedam). Ali ni to im nije pomoglo da izbegnu sedmi poraz.

Bjelovar je s lakoćom stigao do pobede u Crikvenici. Samo u zagrevanju, odnosno uvodnih desetak minuta bila je to ravnopravna utakmica. A onda je Bjelovar pojačao ritam i odjurio na poluvreme s 9:16. U nastavku su postigle još više (22) pogotka i potvrdile zašto su uz blizu Podravki i Lokomotivi. Kod Murvice pet pogodaka Antonele Kalčić. Golmanke Bjelovara  su imale 14 odbrana, a Josipa Mamić devet pogodaka.

Kolo su zatvorile rukometašice Dugog Sela i Splita. Sjajno su domaće igrale u prvih 30. minuta. Splićankama su dopustile da im daju samo šest pogodaka. Na poluvremenu  je bilo 13:6, i činilo se da će to biti miran nastavak. U 49. minutu imale su domaće devet pogodaka razlike 19:10. I do kraja postigle još samo dva pogotka. Split je imao seriju od 2:10, i malo je nedostajalo da sve okrenu naopačke. Naime, tri minuta pre kraja imale su gošće izjednačenje 20:20. I do kraja više nisu postigle nijedan pogodak. Josipa Bebek je postigla gol odluke u poslednjem minutu i silno razveselila Dugo Selo. Tom pobedom su uhvatile priključak s najugroženijima i mirnije čekaju nastavak prvenstva. S deset pogodaka Josipa Bebek prvo ime domaće ekipe, ali i 14 odbrana Mare Budić. Kod Splićanki, prvi strelac mlada Klara Birtić s pet pogodaka.

HRL ZA ŽENE: 17 . KOLO
ZRINSKI – SINJ 28:36
DALMATINKA – PODRAVKA VEGETA 22:50
LOKOMOTIVA – ŽRK OSIJEK 31:19
UMAG – KOKA 29:31
MURVICA – ŽRK BJELOVAR 23:38
1234 VIROVITICA – SESVETE AGROPRPOTEINKA 32:31
DUGO SELO 55 – SPLIT 2010 21:20