Rekreativo savladao Crvenu Zvezdu 2!

0
439

U SC “Voždovac“ u drugom kolu Prve lige „Centar“ rukometaši Rekreativa su ugostili drugu ekipu Crvene Zvezde gde su na kraju slavili sa 27:26 (14:15).

Oko 80 gledalaca bilo je Voždovcu kako bi se dala podrška „rekreativcima“ i mlađem pogonu crveno – belih.

„Rekreativci“ otvaraju utakmicu i sve do 17. minuta imaju pozitivan rezultat kada na snagu stupa Crvena Zvezda koja preokreće rezultat i zadržava prednost do poluvremena kada se na veliki odmor odlazi sa +1 za goste.

„Rekreativci“ se bude i izjednačavaju odmah na početku drugog poluvremena da bi nakon 7 minuta Crvena Zvezda ponovo stekla prednost. Rekreativo u 42. minutu ide na sve ili ništa gde se pravi serija od 4 gola i odlazi se na 25:21 ali ni tu nije bilo kraja ovoj utakmici. Crvena Zvezda se ponovo budi i smanjuje na 2 gola zaostatka, nije dopustio iskusan domaćin iznenađenje te vraća prednost a zatim crveno – beli pogađaju mrežu domaćina u poslednjem minutu a rezultat glasi 27:26 za Rekreativo.

Za igrača utakmice zasluženo je proglašen Marko Nadoveza iz domaćeg sastava. Najefikasniji u Rekreativu bio je Dragan Zurkić sa 6, pratili su ga Marko Pavlović sa 5 a po 4 gola su dodali Zoran Ostojić i Nikša Dimić.

Kod gostiju najefikasniji bio je Aleksa Tufegdžić sa 9 golova.