Rukometni Žurnal

Rukomet kreće odavde

Podravka Vegeta porazila Zrinski!

2 min traje čitanje

RK Podravka Vegeta i ŽRK Zrinski danas su u Koprivnici odigrali utakmicu 18. kola 1. HRL za žene. Igralo se u Sportskoj dvorani Gimnazije Fran Galović pred nešto više od 500 gledalaca. Bolje su bile rukometašice Podravke, a nakon isteka vremena rezultat je bio 36:22. Prvo poluvreme završilo se s rezultatom 19:11.

Utakmicu gošće iz Čakovca otvaraju pogotkom te vode sve do šestog minuta. Nakon toga rukometašice Podravka Vegete dolaze u vođstvo koje više ne ispuštaju do kraja utakmice. U jedanaestom minutu Magdalena Ećimović brani zicer Zrinskog, a do kraja poluvremena rukometašicePodravke bez većih problema odlaze na plus osam te privode poluvreme kraju.

Drugo poluvreme Podravka otvara s nekoliko serija po tri pogotka te vrlo brzo povećava razliku iz prvog poluvremena. Trener Saračević daje priliku svim igračicama iz zapisnika. Nakon isteka vremena rezultat je bio Podravka Vegeta 36, Zrinski 22.

Kod Podravke najučinkovitija je bila Dejana Milosavljević sa šest pogodaka, a golmanke su zaustavile 13 udaraca prema golu. Kod gošći iz Čakovca najučinkovitija je bila Lea Vukojević sa sedam pogodaka, a golmanke su upisale šest obrana.

Trener Podravka Vegete Zlatko Saračević nakon utakmice:

• Jedna dobra utakmica u kojoj smo igrali kvalitetnu obranu, no cure su bile malo dekoncentrirane u napadu. Potpuno je razumljivo u ovoj fazi i ritmu natjecanja. Odigrali smo ovo danas, a sad se okrećemo vikendu i pripremama za Thüringer.

Nakon odigranih 18 kola 1. HRL za žene Podravka Vegeta ima maksimalan učinak od 36 bodova. Slede je Lokomotiva s 32 i Bjelovar s 28, no oni imaju utakmicu manje. Zrinski je nakon današnje utakmice i dalje na 10. mestu. Rukometašicama Zrinskog današnji poraz je osmi u nizu u 1. HRL, a poslednje bodove upisale su u 10. kolu protiv Dugog Sela.

U sledećem kolu 1. HRL Podravka Vegeta trebala bi gostovati u Umagu kod istoimenog kluba, a termin utakmice biće naknadno definisan zbog obaveza Podravka Vegete u EHF Kupu.

RK PODRAVKA VEGETA 36  (19)

ŽRK ZRINSKI 22 (11)

KOPRIVNICA – SD Gimnazije Fran Galović, GLEDALACA: 500, SUDIJE: Josip Gagula i Mirko Zorko (Zagreb), NADZORNIK: Dejan Plentaj (Bjelovar).

PODRAVKA VEGETA: Risović (5), Ećimović (7); Turk 4, Beganović 4, Karlovčan 3, Popović 1, Džono, Milosavljević 6, Mugoša 3, Franušić 3, Stanko 3, Gjorgjijevska 2, Tsakalou 3, Benko 4. Trener: Zlatko Saračević.

ZRINSKI: Jug (6), Kozjak (-); Pajić 2, Rebernik, Zim, Radek, Vukojević 7, Laptoš, Balić 2, Resman 1, Balent, Car 8, Blagus 1, Šestak 1. Trener: Darinka Pavleković.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 3 (2), Zrinski 3 (3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 4 min. (Karlovčan, Džono), Zrinski 8 min. (Pajić, Balić, Resman, Šestak).