Rukometni Žurnal

Rukomet kreće odavde

Podravka Vegeta porazila Thüringer u prvoj utakmici 1/4 finala EHF Kupa!

3 min traje čitanje

Podravka Vegeta i Thüringer su u Sportskoj dvorani Gimnazije Fran Galović u Koprivnici odigrali prvu utakmicu četvrtfinala EHF Kupa. Bolje su bile rukometašice Podravka Vegete s rezultatom 27:23. Igralo se pred nešto više od dve hiljade gledalaca, a revanš utakmica na rasporedu je sledeće nedelje u Nemačkoj s početkom u 14 časova.

Rukometašice Podravka Vegete odlično otvaraju utakmicu te prave seriju od četiri pogotka. Odličnom igrom prisiljavaju trenera gošći Herberta Müllera da već u petom minutu utakmice zove prvi tajm aut. Nakon toga Podravka nastavlja s dobrom igrom te golovima Tjaše Stanko i Dejane Milosavljević domaće rukometašice odlaze na +6. U devetom minutu utakmice Lamprini Tsakalou dobija nezgodan udarac u glavu, a gošće iz Nemačke dobjaju svoje prvo isključenje. Nakon toga za Podravku pogađa Aneja Beganović, a klupa Thüringera zove svoj drugi tajm aut već u devetom minutu. Na polovini prvog poluvremena Podravka ima +7 te je to ujedno i najveća prednost Podravke u utakmici. U poslednjih deset minuta prvog poluvremena Podravka ulazi uz atraktivan cepelin Tsakalou uz asistenciju Stanko. Igračice Thüringera do kraja poluvremena igraju bolje te smanjuju razliku na samo tri pogotka te se na odmor odlazi s rezultatom 15:12.

Drugo poluvreme Podravka otvara pogotkom Tsakalou, a u 37. minutu prvi put na teren u dresu Podravka Vegete istrčava Azenaide Carlos i odmah iz prvog šuta pogađa svoj prvi pogodak. Već u sledećem minutu Korina Karlovčan pogađa na prazan gol Nemica te je rezultat plus tri za Podravka Vegetu. U dvadesetom minutu nastavka Magdalena Ećimović brani važan sedmerac. Do kraja utakmice Podravka igra dobru odbranu, uspešno održava rezultatsku prednost, a u poslednjim minutima pogodak postiže kapiten Dragica Džono te diže Podravkinu prednost na plus četiri. Nakon isteka vremena rezultat je 27:23.

Kod Podravka Vegete najučinkovitija je bila Tsakalou s devet pogodaka, a kod Thüringera Mariana Ferreira Lopes sa šest. Spomenimo još kako je Podravka Vegeta tokom cele utakmice bila u vođstvu, a koprivnička publika još je jednom fenomenalno navijala za domaće rukometašice.

Nakon utakmice trener Podravka Vegete Zlatko Saračević je izjavio:

• Čestitam Koprivnici na fenomenalnoj atmosferi, ali i svojem kolegi treneru na pravoj utakmici u kojoj je bilo dobrih perioda igre s obje strane, nadigravanja te je bila teška utakmica. Cure su odigrale fenomenalnu utakmicu, ali ovo danas je bilo samo prvo poluvrijeme. Drugo se igra sljedećeg tjedna u Njemačkoj.

Lamprini Tsakalou danas je odigrala odličnu utakmicu, a nakon nje je izjavila:

• Hvala navijačima. Atmosfera u dvorani je bila neverovatna. Odigrale smo dobru utakmicu u kojoj smo bile koncentrisane od početka te je želja za pobedom bila jaka. Uspele smo da zadržimo prednost koju smo stekle na početku utakmice. Grešile smo, no dobro je da smo ostale dovoljno koncentrisane da se rezultat nije okrenuo. Važno je i sledeće nedelje dobro odigrati u gostima.

PODRAVKA VEGETA 27 (15)

THÜRINGER 23 (12)

KOPRIVNICA – SD Gimnazije Frana Galovića. Gledalaca: 2080. Sudije: Tatjana Berezkina i Viktorija Alpaidze (Rusija). Delegat EHF-a: Emir Bešlija (Crna Gora).

PODRAVKA VEGETA: Risović (7), Ećimović (1+1); Turk 2, Beganović 3, Karlovčan 1, Popović, Džono 1, Milosavljević 4(1), Mugoša, Franušić, Stanko 3, Gjorgjijevska, Tsakalou 9(2), Benko 3, Carlos 2. TRENER: Zlatko Saračević.

THÜRINGER: Skurtveit, Giegerich (10+2); Lopes 6, Scheffknecht 6(6), Mazzucco, Rodriguez, Sazdovska 1, Stolle 3, Bölk, Grossmann, Biltoft, Mässing 5, Jakubisova 2. TRENER: Herbert Müller.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 5(3), Thüringer 7(6).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 12 min. (Milosavljević 2+2, Tsakalou, Karlovčan, Beganović, Džono), Thüringer 8 min. (Bölk, Sazdovska, Stolle, Lopes).