Nije rukomet samo Liga šampiona: Danas pišemo o RK Arif Knjaz 1957 iz Knjaževca – Druga liga “Istok”

3 min traje čitanje

Arif je svima već stavio do znanja da želi viši rang, Prvu ligu “Istok”, u tome su jako uspešni i ubeležili su 5 pobeda iz 6 susreta uz to su bili poraženi u poslednjem kolu od nezgodne ekipe Hajduk Veljka iz Negotina koja mrsi konce.

Nagoveštavamo da u rukometnom klubu Arif Knjaz 1957 nastupaju samo igrači iz Knjaževca i da nema igrača sa strane što je u današnje vreme retkost, te se može reći da se pravi ozbiljan knjaževački klub.

Knjaževčani su sjajno otvorili sezonu na početku oktobra pobedom nad ekipom Borskog Jezera iz Bora rezultatom 48:11 gde su već tada pokazali da su i te kako snažniji od ostalih ekipa. U tom prvom meču Borsko Jezero je došlo u Knjaževac apsolutno rasterećeno obzirom da su veoma mlada ekipa gde trener Milutin Bralović uvežbava svoje “klince” za naredne godine dok u ovoj godini je rezultat u drugom planu obzirom da su u prvom poluvremenu u Knjaževcu postigli svega 3 gola a domaćin 26 više! Svi igrači Knjaza su na tom meču bili razigrani Đurđanović Nikola je bio najefikasniji sa 11 pogodaka, Stojanoski Stojan je ubeležio 1 manje, Cako Petar je 9 puta pogađao a za najboljeg igrača utakmice odlukom trenera proglašen je sjajni Nikolić Mihajlo koji i ove sezone pokazuje svoj talenat.

2. kolo ne tako lako za Knjaževčane… Odlaze u Majdanpek gde se sastaju sa prekaljenom ekipom Rudara koja je mogla da iznenadi pretendenta na PRL, ali u tome nisu uspeli. Trener domaćih Palević u ovom meču je nastupio sa svih 16 igrača ali malo sreće je trebalo da se rezultat preokrene. Igrač domaće ekipe Buzdimirović je zadavao veliki problem Knjaževčanima gde je pogađao 10 puta na meču. Imali su gosti odgovor na to i utakmicu završili rezultatom 32:30

Naredno kolo Arif dočekuje iskusnu ekipu Rembasa iz Resavice i na svom terenu pred 200 gledalaca pobeđuje rutinski rezultatom 34:26. Mrežu Rembasa rešetaju ponovo Stojanoski i Nikolić gde golman gostiju nije imao rešenja za razigrane igrače domaće ekipe. Kod gostiju istakao se Nikola Jovanović koji će po svemu sudeći biti u TOP 5 strelaca lige.

4. kolo takođe lagan zalogaj za prvoplasiranu ekipu, dočekan je Đerdap iz Kladova koji je već u prvom poluvremenu gubio 19:11. Na desetominutnoj pauzi trener domaćih Veljković Marija motiviše svoje igrače gde kreću mnogo ofanzivnije što je dalo rezultat i na kraju meča domaći Arif Knjaz 1957 beleži pobedu rezultatom 40:22 što je i te kako povoljan rezultat.

Nakon slobodnog vikenda u DRL “Istok”, Arif je ponovo domaćin i dočekuje iskusnu ekipu Majdanpeka iz istoimenog grada gde nakon preokreta dolazi do celog plena i kotira se na prvom mestu. U prvom poluvremenu igrao se “egal”. Rezultat se nekoliko puta okretao, čas je vodila domaća ekipa, čas gostujuća gde Majdanpek koristi greške domaćina i završava poluvreme 10:9. Desetominutni odmor je bio “hladan tuš” za domaće igrače. Krenuli su mnogo ofanzivnije u drugom delu utakmice i prave mini seriju na početku drugog dela i odlepljuju se na 14:11. Gol razlika je rasla iz minuta u minut pa je u 55. minutu bila 25:18. Znalo se ko je odneo ceo plen na ovom meču ali gosti se nisu predali i iskoristili opuštanje Knjaževčana i dolaze na 27 golova gde završvajaju utakmicu uz 31 primljen gol.

Poslednje kolo prvog dela može se reći neočekivan poraz na gostovanju u Negotinu. Arif je izgubio rezultatom 27:25. Pokušavali su gosti na sve načine da dođu do 2 boda ali nije im išlo za rukom pa je Hajduk Veljko zapretio i trenutno stanje na tabeli može da zabrine ekipu Knjaz Arifa jer “beže” Negotincima samo 1 bod koji može rešiti prvaka Druge lige “Istok”.