Momčilović vodio Jugović do pobede nad “Krticama”

0
349

U sportskoj hali “Hram“ u Kaću snage su odmerile ekipe koje uvek pretenduju na visoke pozicije a to su domaćin Jugović i gost Kolubara. Zasluženu pobedu upisao je Jugović rezultatom 28:23 (13:11) i tako se vratio na pobednički kolosek posle debakla u Velikoj Plani.

Od samog početka Jugović je kontrolisao utakmicu i nije dozvolio da „Krtice“ dođu do vođstva. Jako tvrdo se igralo što govori rezultat u prvom poluvremenu što je i više nego realan kada se sastaju ova 2 velikana.

Jugović je u drugom delu pojačao ritam i tako onemogućio ritam Kolubare koji je imala u prošlim utakmicama. u 40. minutu na semaforu je stajalo 20:14 a utakmica je rešena u 53. minutu kada je Nikola Kovačević postigao gol i srušio sve nade Lazarevčanima. Do samog kraja igralo se bez većeg pritiska gde su na kraju mogle „Krtice“ da čestitaju Jugoviću na osvojenim bodovima.

Što se tiče najefikasnijeg igrača, to je bio Nemanja Momčilović koji je poslao 9 lopti iza golmana Kolubare a pratili su ga Nikola Kovačević sa 5 i Miroslav Grozdić sa 4 pogotka. Kod gostiju standardno dobar Nikola Stamenković sa 7 golova a 5 je dodao kapiten ekipe Dušan Nenadić.