Rukometni Žurnal

Rukomet kreće odavde

Maglaj porazio Izviđač!

3 min traje čitanje

Mada se Izviđač većim delom utakmice u Maglaju dobro nosio protiv daleko iskusnijih domaćih rukometaša, ali na kraju je presudilo iskustvo i bodovi su ostali u Maglaju.

Uoči utakmice u Maglaju trener Toni Čolina je izjavio:

• Poslije utakmice u Maglaju sigurno ćemo biti jači tim, da li rezultatski i s bodovima, ili samo iskustveno, to će utakmica pokazati. Svakako, ovakve utakmice su korisne, ako se iz njih izvuku pouke. Nadajmo se da će i tako biti. Igrajući ovakve utakmice, bez obzira na rezultat, mlada ekipa može stasati i jačati.

Izviđač je dobro otvorio utakmicu u Maglaju i skoro celo prvo poluvreme imao rezultatsku prednost. Prvi put, do dva gola prednosti „Skauti“ su stigli u 7. minutu (3:5). Dobro je s odbranama na golu krenuo Ante Grbavac, pogađali su Milan Vukšić dva puta, te Maretić, Jozinović i Šoljić. Bilo je prilike otići i na tri gola viška, a kako to obično biva, ne realizuješ svoje prilike ,protivnik te kazni. Tako je i bilo. Čičkušić i društvo su vrlo brzo izjednačili rezultat (5:5, 10. minuta). Ponovo uzvraća Izviđač i preuzima rezultatsku kontrolu. U 18. minutu prednost je na strani „Skauta“ (9:11). Čičkušić smanjuje na 10:11, ali uzvraća Izviđač s tri vezana pogotka za najveću prednost (10:14). Čini se da je tu iskustvo presudilo odnosno nije ga bilo na strani „Skauta“. U čistoj kontri za „plus“ pet, lopta je bačena u aut i domaći se ubrzo vraćaju. Nakon vođstva 16:13 u 24. minutu, domaći serijom 4:0, prvi put dolaze do prednosti (17:16) u 30. minutu. Domagoj Alilović par sekundi pre poluvremena izjednačava rezultat na 17:17, s kojim se otišlo na odmor.

Drugo poluvreme „Skauti“ otvaraju s tri uzastopna pogotka (17:20), ali uzvraća i Maglaj sa svoja tri vezana pogotka za novo izjednačenje (20:20, 38. minuta). Do 48. minuta, ekipe naizmenično postižu pogotke, ali prednost od jednog pogotka je na strani rukometaša Izviđača (25:26). O 48. do 56. minuta, pala je odluka o pobedniku. Naime, promašen sedmerac i nekoliko zicera, te samo jedan postignut pogodak Izviđača, dok domaći rukometaši postižu pet i prvi put stižu do tri gola viška (30:27). Mada se mladi „Skauti“ nisu predavali, ali iskustvo domaćih rukometaša je bilo presudno tako da Maglaj mirno privede utakmicu kraju i slavi rezultatom 33:30.

Najefikasniji u redovima Izviđača bio je Milan „Mića“ Vukšić sa sedam pogodaka, šest je postigao Duje Maretić, dok su po tri puta uspešni bili Miloš Kos, Ivan Miličević i Dragan Šoljić. Po šest odbrana imali su Ante Grbavac i Matej Mandić.

Maglaj je do pobede predvodio, prvi strelac lige, Benjamin Čičkušić sa šesnaest golova, po pet su postigli Edo Mehinagić i Eldar Memišević.

U sledećem 18. kolu, koje se igra sledećeg vikenda, u Gradskoj sportskoj dvorani u Ljubuškom igraće se derbi kola između rukometaša Izviđač Central osiguranje i Gračanice.

Premijer liga BiH, sezona 2019/2020. – 17. kolo.
Maglaj, 29.02.2020. u 19:00h.

RK Maglaj – RK Izviđač Central osiguranje 33:30 (17:17)

Maglaj, Sportska dvorana, gledalaca 600.
Sudije: Marko Miljević i Zoran Petrović (Banja Luka).
Delegat: Samir Suljević (Sarajevo)

RK Maglaj: Mehinagić 5, Suljkanović, Kendić 1, Memišević 5, Mutapčić, Mujkanović, Delić, Ridžal 4, Bajraktarević, Omahić, Smajlović, Džanbegović, Grahovac, Stojanović,Huskić, Čičkušić 16/6.
Trener: Emin Bajrić.

RK Izviđač CO: Grbavac (6 odbrana), Mandić (6 odbrana, 2 sedmerca), Vukšić 7/4, Alilović 2, Kos 3, Odak, Jozinović 2, Primorac 2, Šoljić 3, Lukenda 2, Mišetić, Maretić 6, Miličević 3, Buntić, Bebek, Muhović.
Trener: Toni Čolina.

Isključenja: Maglaj 12 minuta, Izviđač CO 10 minuta.
Sedmerci: Maglaj 8/6, Izviđač CO 5/4.