Rukometni Žurnal

Rukomet kreće odavde

Leskovčani posle preokreta nadigrali ekipu Obilića!

4 min traje čitanje

Dugo neće ”Vitezovi” zaboraviti ovu utakmicu i vrteće ko zna koliko puta film kako su ostali praznih ruku u Leskovcu. A bili su tako blizu da kući odu, ako ne sa dva boda, a makar da ostanu makar ne poraženi. Zato i ne čudi velika radost domaćih igrača i gledalaca koji su strepeli bukvalno do zadnje sekunde za krajnji ishod ove dramatične utakmice. Da se raduju domaćini, a ne oni, dosta su pomogli gosti svojom igrom u većem delu drugog poluvremena, posebno u samoj završnici susreta.

U pripremi za ovu utakmicu znalo se da poslednji rezultati domaćina nisu na nivou sa početka sezone, pa su u tome ”Vitezovi” videli svoju šansu da nastave seriju dobrih rezultata u prolećnom delu prvenstva, i upravo tako su i počeli. Čuvao je Dražić prvih dvadesetak minuta odlično svoju mrežu, a saigrači su motivsano u napadu nakon početnog ispitivanja snaga preuzeli stvari u svoje ruke (4:4 – 7.min, 4:5 – 9.min, 4:9 – 16.min, 5:10 – 18.min). I upravo od tada u redove gostiju uvlači se nesigurnost, a igrači koji važe u njihovim redovima za one koji su mnogo puta do sada donosili radost svome klubu, sada postaju tragičari. Do kraja poluvremena pored nekoliko promašenih ”zicera” i lako odbranjenih šuteva sigurnog Radosavljevića, gosti ne koriste čak i tri sedmerca (dva odbranio Gašić), tako da su slabom igrom u zadnjoj trećini poluvremena vratili nadu Leskovčanima za uspešniji nastavak utakmice (11:13).

Po nekom pravilu, ne i slučajnom, što su i dobronamerni gledaoci ukazali, igra ”Vitezova” u drugom poluvremenu postaje nesigurna, sa dosta oscilacija, gde pojedinci svojim ”soliranjima” pokušavaju da budu spasitelji svoje ekipe, nažalost bez rezultata. Već u 36. minutu rezultat biva poravnat (16:16), i od tada domaćini su ti koji stiču pre svega psihološku prednost na utakmici. Oni su sada ti koji u više navrata imaju prednost do tri gola (21:18 – 44.min, 23:20 – 48.min, 24:21 – 49.min).

Međutim ulaskom kapitena Radovića na gol gosti vraćaju donekle sigurnost u igri, i nakon njegovih uspešnih odbrana, prednost domaćina je minimalna (24:23 – 50.min, 26:25 – 54.min), da bi zatim nakon odbranjenog i sedmerca Radovića rezultat bio i poravnat  (26:26 – 56. min, 27:27 – 57.min). Gledalište svim snagama podržava svoje ljubimce, ali novom odbranom u 59. minutu svoga kapitena sa levog krila ”Vitezovi” dobijaju ogromnu šansu da iz Leskovca odu neporaženi. Međutim, na njihovu žalost zakazala je kolektivna igra, jer tvrdoglavo nerazumljivi ”solo” pokušaji nisu doneli promenu rezultata i tako odlična prilika za odlučujućim pogodkom odlazi u nepovrat. Sledi za ”Vitezove” šokantna završnica utakmice, vrlo slična kao na prethodnom gostovanju u Zrenjaninu kada su sa 7 metra u poslednjim sekundama domaćini došli do boda. Ovog puta oba boda domaćinima donosi  Pavlović sa desnog krila svojim šestim pogodkom 13. sekundi pre sirene. Doduše pokušali su ”Vitezovi” da ”brzim centrom” dođu do izjednačenja, koji nije uspeo jer je pokušaj proigravanja Pavića saigrču na ”crti” bio sprečen, što donosi veliku radost domaćinima, na terenu i tribinama.

Izgleda da svi ”Vitezovi” još nisu izvukli prave pouke iz prethodnih utakmica. Da još nisu zaključili da kada je protivnik ozbiljno uzdrma svaki gol zlata vredan, posebno iz sedmerca ili kontre, a ne da se olako teše jer ”vode ubedljivo”, itd.

I onda kada dođu izgleda neizbežne ”crne rupe” u njihovoj igri, poebno u nastavku utakmice  kada se ”svode računi”, mogu samo da se žali za onim što su prethodno propustili. Priliku za isporavku ”Vitezovi” imaju naredne subote protiv direktnog rivala u borbi za opstanak, ekipom Šamota 65, naredne subote na Banjici (18:30). Pre nje odigraće u sredu 19. februara (18:00) u Kragujevcu utakmicu Kupa Srbije (četvrt-finale)

RK DUBOČICA 54 – RK OBILIĆ 28:27 (11:13)

Sala: SRC ”Dubočica”

Gledalaca: 800

Sudije: G. Kovač (K. Mitrovica)  – S. Milosavljević (Zvečan)

Sedmerci: Dubočica 54 7(6) Obilić 7 (4)

Isključenja: Dubočica 54 12. min Obilić 2. min

DUBOČICA 54: Pešić, Cvetković, Simić, M. Stanković, I. Stanković 6 (3), V. Nikolić 1, Marinković (kap) 4 (3), Gašić (2 odbrane/2 sedmerca), M. Nikolić, Pavlović 6, Mađar 6, Mitrović 1, Matović, Atanacković 4, Radisavljević (10 odbrana), Radivojević (trener: S. Pejčić).

OBILIĆ: Radović (kap – 7 odbrana /1 sedmerac), Dragović 6, U. Savić, Podraščić 4, Aničić 4 (2), Jestrović 1, Teodorović 3 (2), Dražić (9 odbrana), Knežević, Pavić 3, S. Milutinović 2, Dotlić, Mandić 3, Tasić (1 odbrana), Đorđević 1, N. Savić  (trener: D. Petković).

MVP igrač utakmice: Aleksandar Pavlović (Dubočica 54)