Kjelce teže od očekivanog porazilo Elverum!

0
240

Rukometaši Kjelcea teže su nego što se očekivalo došli do pobede na gostovanju Elverumu protiv istoimene ekipe, trijumfovavši sa 27:26 u meču 8. kola Lige šampiona.

Obe ekipe su imale šansu. Ekipa Elveruma bila je više nego ravnopravan protivnik. U prvih 30 minuta dve ekipe su naizmenično dolazile u vođstvo ali nije nijedna ekipa mogla da prelomi utakmicu, pa je bilo mnogo neizvesnosti.

Kjelce je u jednom trenutku imalo +2 (8:6), ali se motivisani domaćini nisu predavali i poravnavaju rezultat. Prvo poluvreme završeno je golom prednosti poljskog šampiona 14:13.

Za nekoliko minuta igre u produžetku kvalitet između dva tima došao je do izražaja. Kjelce predvođen golmanom Andreasom Volfom, koji je bio ključni faktor, krenuo je u ofanzivno i uz nekoliko dobrih serija otišao je na 19:15 (40. min).

Elverum je podivljao, vratio se u utakmicu, izjednačio na 21:21, a u 48. minutu mladi Heldal je posle dužeg vremena doveo domaćina u vođstvo od 22:21. Kjelce je serijom od 2:0 vratilo vođstvo, povelo sa 23:22 i u poslednjih deset minuta ušlo sa većom psihološkom prednošću.

Nakon što je Kjelce skoro sedam minuta pre kraja imalo 25:23, Elverumje ponovo izjednačio i u 55. minutu na semaforu je bilo 26:26. Dušebajev je pogodio za 27:26 i u poslednjim minutima praktično rešio svaki napad, jedna greška je mogla mnogo da košta obe ekipe. Iskustvo je učinilo svoje, domaćin je promašio nekoliko dobrih prilika bar za bod u ovom duelu, pa je Kjelce na iskustvo osvojilo važne bodove.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Aleks Dušebajev sa šest golova, dok je u poraženom sastavu odličnu partiju odigrao reprezentativac Srbije Uroš Borzaš, koji je upisao šest golova . Golman Kjelcea Andreas Volf završio je utakmicu sa 19 intervencija.

Andreas Volf:

• Ne možemo da budemo zadovoljni načinom na koji smo igrali. Želimo da osvojimo 1. mesto u grupi i Ligu šampiona, tako da moramo da igramo fokusirano od prvog do poslednjeg minuta.