Hrvatima ostao samo Nexe u Ligi Evrope!

0
160

Od tri hrvatska kluba koji su igrali revanš utakmice 1. kola EHF Evropske lige, dalje je prošla jedino Dubrava. Gorica je doživela težak poraz od rumunske Potaise Turde 27:32, čime su ispustili svoju prednost iz prve utakmice od plus dva. Dubrava je pak teško stradala od Kriens – Luzerna 19:28, jedinu pobedu izborila je vinkovačka Spačva protiv Metalurga 29:25, ali im to nažalost nije bilo dovoljno za prolaz dalje jer su prvu utakmicu izgubili sa sedam razlike.

HRK GORICA – AHC POTAISA TURDA  27:32 (26:24)

Koliko je iskustvo važno u evropskim utakmicama , najbolje se videlo u utakmici Gorice i AHC Potaisse Turde. Iako je Gorica iz Rumunije donela plus dva (26:24), Rumuni su od starta bili u prednosti. Prvi put su plus tri koliko im je bilo dovoljno za prolaz dostigli već u 12. minutu (4:7). Do poluvremena su stigli do sedam pogodaka razlike (11:18). U nastavku je Goricca pokušala sve što je u njenoj moći da to dostigne, ali nikada nije uspela da dođe na zaostatak manji od šest pogodaka. Sa šest golova Dominik Novak bio je najbolji u redovima Gorice. Kod rumunskog sastava prvo ime bio je Radu Cristian Ghita sa devet pogodaka.

DUBRAVA – KRIENS -LUZERN  19:28  (27:29)

Poput Gorice i Dubrava se brzo raspala u svojoj igri i nije uspela ozbiljnije da parira sastavu koji vodi Goran Perkovac. Već na poluvremenu Kriens-Luzern je imao četiri gola razlike. U nastavku je ta njihova prednost stalno rasla do kočnih plus devet. Nito u dubravi nije postigao više od tri pogotka. Kod švajcarske ekipe prvo ime Ammar Idrizi s pet pogodaka iz pet pokušaja.

SPAČVA VINKOVCI – METALURG 29:25 ( 28:35)

Obraz hrvatskih predstavnika osvetlala je jedino Spačva. Oni su dobili favorizovani Metalurg 29:25. Ali kako su u prvoj utakmici zaostali minus sedam jasno je da to nije bilo dovoljno za prolazak dalje. Ipak kapa do poda za pobedu u Vinkovcima, jer to je deo bodova za hrvatski koeficijent u budućnosti. Na poluvremenu je bilo 14:14. U nastavku je to uglavnom bila ravnopravna utakmica, s golom ili dva razlike za Vinkovčane. Tek u završnici Metalurg je malo popustio i Spačva je upisala pirovu pobedu. S devet pogodaka prvi strelac domaćina bio je Marko Nađ. Kod gostiju najbolji naš Marijan Marić s pet pogodaka.

Hrvatska je tako u drugom kolu EHF Evropske lige ostala samo s jednim predstavnikom Nexeom iz Našica.