Rukometni Žurnal

Rukomet kreće odavde

Gračanica igra protiv Slobode iz Tuzle za prolaz u sledeću rundu kupa BiH!

2 min traje čitanje

Nakon poraza 20-22 u prvoj utakmici osmine finala KUP-a BiH odigranog u Tuzli, pred momcima Gračanice je zadatak da savladaju Slobodu sa većom razlikom i da se na taj način plasiraju u četvrtfinale KUP-a.

U slučaju pobede od 2 gola razlike, a zbir ukupnog rezultata bude manji od 42, bilo bi dovoljno za prolazak ekipi Gračanice.

U slučaju istog ishoda u kome bi ukupan zbir rezultata bio veći od 42 dalje bi se plasirala Sloboda.

U slučaju da Gračanica pobedi identičnim rezultatom kao što su poraženi u Tuzli, igrali bi se produžeci 2×5 minuta.

Ukoliko nakon produžetaka se ne dobije pobednik, igraju se novi produžeci takođe 2×5 minuta.

U slučaju da se opet ne dobije pobednik, slede sedmerci i to po 5 izvođača.

Ukoliko se ponovo ne dobije pobednik sledi drugi krug penala i to po 5 izvođača (mogu se ponavljati igrači iz prvog kruga), a nakon toga ako se ne dobije pobednik, penali se naizmenično šutiraju dok jedna ekipa ne ostvari prednost koja bi značila pobedu.