Derventa slaba za Bosnu iz Visokog u 1/8 finala kupa BiH

0
260

Rukometaši visočke Bosne u Derventi savladali su domaći tim rezultatom 34:24 (13:11) u okviru prve utakmice 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Drugi put u 10 dana, na terenu su se srele ekipe RK Derventa i RK Bosna Visoko, a sama utakmica otvorena je promašajima sa obe strane, tako da se na prvi gol čekalo sve do 5. minuta, kada su domaći igrači pogodili za 1:0. Kapiten Harmandić je u 7. minutu postigao prvi gol za izjednačenje. Nakon toga, za novo izjednačenje pogađali su Kapić pa ponovo Harmandić u 10. minutu za prvo vođstvo visočkog tima (3:2), da bi u narednih par minuta na terenu nešto više pružila ekipa Dervente te povela sa 6:4.

Trener Sirćo, uzimajući u obzir zgusnuti raspored u naredne 3 nedelje, baš kao i trener Dervente, Milorad Bjelošević, odlučili su da daju priliku većem broju igrača, pa je tako kapiten Harmandić napustio igru već nakon 10-tak minuta. Nakon par loših minuta, gosti su ponovo zaigrali sa puno više koncentracije u odbrani i napadu, pa je RK Bosna Visoko golom Međića ponovo poveo u 22. minuti. Do kraja poluvremena, visočani su uspeli da preokrenu i povedu sa 3 gola razlike golom Divkovića u 28. minutu, a na poluvreme se otišlo pri rezultatu 13:11 u korist gostujućeg tima.

U drugom poluvremenu, priliku je dobio Mirza Mimić, koji je odigrao odlično poluvreme, te za 30 minuta postigao 6 golova, a izuzetno efikasan u drugom poluvremenu bio je i Kerim Čabaravdić, koji je postigao 5 golova.

Na golu je bio odličan Grčo sa 14 odbrana, a priliku je dobio i Ahmed Čabaravdić koji se istakao sa 3 odbrane u poslednjih 10 minuta utakmice. Najefikasniji u visočkom timu bili su Mirza Kapić sa 8 i Mirza Mimić sa 6 golova. Nakon što je Selimović pogodio za 21:16 u 45. minutu, bilo je praktično jasno da su gosti “prelomili” ovu utakmicu pa je do kraja prednost samo rasla, te novim golom Čabaravdića došla do maksimalnih “plus 12” u 58. minutu. Do kraja utakmice, domaći su smanjili prednost Bosne za konačnih 34:24 u korist gostujućeg tima.

Najefikasniji u ekipi Bosna Visoko bili su Kapić sa 9, Mimić sa 6 te Čabaravdić sa 5 golova. Grčo je skupio 14 odbrana, no ono što je takođe veoma važno da se napomene jeste da je zadnjih 10 minuta branio mladi Ahmed Čabaravdić te skupio 3 odbrane, dok se u istom periodu u strelce upisao i Harun Babić.