Rukometni Žurnal

Rukomet kreće odavde

Bor osvojio kup grupe “Istok”!

2 min traje čitanje

U sportskom centru u Boru odigrana je finalna utakmica kupa grupe “Istok” gde su domaći rukometaši savladali ekipu iz Super B lige Žitorađu rezultatom 30:28 (14:15).

Znalo se da ovo neće da bude laka utakmica za obe ekipe, obzirom da je kraj sezone ekipe su iscrpljene ali ovoga puta su smogli snage da odigraju ovo vrlo zanimljivo finale.

Prvo poluvreme otvorio je Bor preko Martina Gavrilovića koji je bio najefikasniji u svom timu sa 8 pogodaka. Do 14. minuta Žitorađa je “jurila” rezultat pa su stigli na 5:5. Ponovo su domaći dodali gas i pokušali da se odlepe ali to superligaš nije dozvolio. U 28. minutu najiskusniji u redovima Žitorađe i nekadašnji najbolji strelac Superlige Dušan Ilić koji je bio najefikasniji na ovom meču, svojom maestralnošću preokreće rezultat i odvodi svoju ekipu na desetominutnu pauzu rezultatom 15:14.

U drugom poluvremenu gostujuća ekipa je dodala gas i “odlepila” na 19:14. Tada strateg domaćih zove tajm aut što i nije toliko urodilo plodom obzirom da su gosti dodavali gas. Niko nije naslutio šta može da se desi u Boru, posle rezultata 18:24 domaći se naglo bude i prikradaju se golovima mnogo iskusnijoj ekipi. U poslednjih 10ak minuta u Boru je bila prava neverica, igrači Žitorađe lagano posustaju što koriste domaći igrači i u 57. minut ulaze nerešenim rezultatom zahvaljujući golmanu domaćih Saši Petroviću koji je bio igrač utakmice. u 60. minutu svoj poslednji gol postiže Gavrilović i preokreće rezultat u korist domaćina. Žitorađa je krenula na sve ili ništa, golman je izašao i ispustio loptu što je golman domaće ekipe Petrović iskoristio i pucao sa gola na gol i postavio rezultat 30:28.