Cetinjani produžili pobednički niz: Pala Budvanska Rivijera!

0
33

Izabranici Druška Milića su i drugi put ove sezone savladali Budvane, a novom prvenstvenom pobedom napravili su još jedan siguran korak ka odbrani šampionske titule.

Tokom većeg dela prvog poluvremena vođena je velika borba, a igralo se gol za gol. Domaći sastav je dodao gas u finišu prvih 30 minuta i serijom od 5:0, prvi deo igre rešio u svoju korist – 15:10.

Početkom drugog poluvremena, gosti su iskoristili par grešaka rukometaša ”Lovćena” pa su sa tri vezana gola stigli na svega dva gola zaostatka (16:14).

Međutim, Cetinjani su pojačali ritam igre i za svega tri minuta uspeli su da dođu do šest golova prednosti (20:14). Već tada je bilo jasno da će aktuelni šampion upisati i osmi prvenstveni trijumf pa je ostatak meča protekao u rutinskom odrađivanju posla za domaći sastav.

Najbolji rukometaš kod pobedničke ekipe bio je Draško Kaluđerović sa sedam golova, dok se kod poraženih Budvana istakao Petar Eraković sa šest pogodaka.

Rukometaši ”Lovćena” u 10. kolu biće slobodni, a naredni meč će odigrati tek početkom marta naredne godine, kada će gostovati ”Mornaru”.

Lovćen – Budvanska rivijera 29:26 (15:10)

Dvorana Sportskog centra, gledaoci: oko 300. Sudije: Anđelina Kaženegra i Jelana Vujačić.

LOVĆEN: Mudreša, Pravilović, Beloica 3, M. Stanojević, Krivokapić, Pajević 5, Vujović, Kaluđerović 7, Radović 4, Dapčević, Borilović 1, Đurović, Perović 2, Latković 4, R. Stanojević, Bulajić 3.

B. Rivijera: Knežević, Mandić 5, Jelušić, Šćepanović 1, Đonović 3, Lakić 4, Zeković, Radoman 2, Đođić 3, Marković 2, Novaković, Vidović, Eraković 6, Katnić, Potparić, Vujačić.