Slovenci pobedom nad Estoncima kao prvoplasirani otišli na EP 2020!

0
69
Men's Handball - Slovenia v Qatar - 2017 Men's World Championship, Quarter-Finals - AccorHotels Arena, Paris, France - 24/01/17 - Gasper Marguc of Slovenia reacts. REUTERS/Benoit Tessier

Slovenija je sa 5 pobeda i jednim porazom uspela da obezbedi novo Evropsko prvenstvo kotirajući se na prvom mestu gde će im žreb biti malo lakši.

U sportskom centru Bonifika u Kopru dočekana je slabašna reprezentacija Estonije koja je ove kvalifikacije završila sa svih 6 poraza.

Sudijski par Časkis i Cakonas iz Grčke nisu imali puno posla obzirom da su Slovenci već u prvom poluvremenu pokazali da su kvalitetnija ekipa i da žele pobedu.

Već na samom početku utakmice Slovenci su pokazali „zube“ gde je rezultat bio 4:0, 19:9 a potom i na poluvremenu 19:11.

Nastavili su Slovenci u istom ritmu ali probudili su se gosti i na kraju se nisu obrukali gde su stigli do zaostatka od samo 4 golova (32:28).

Najefikasniji na utakmici bio je Toom sa 8 golova a kod Slovenaca jedan manje je upisao Marguč