Kakvo veče u Ostravi: BiH slavila u Češkoj i obezbedila EP 2020!

0
39

Ostravar arena u Češkoj Ostravi videla je pravi rukometni spektakl gde su posle velike drame slavili rukometaši Bosne i Hercegovine rezultatom 23:24 (10:11).

Iskusni sudijski par koji sudi Mađarsku ligu i dugo godina su na svetskoj i evropskoj sceni Horvat – Marton bili su delegirani za ovu i te kako zanimljivu utakmicu.

Treba reći da su prve 3 ekipe završile sa 8 bodova dok je Finska ostala bez ijednog.

Prvo mesto uzela je Češka, drugo Belorusija dok je Bosna i Hercegovina prva u grupi trećeplasiranih ekipa gde je skupila 4 boda.

5500 navijača davalo je veliku podršku domaćoj reprezentaciji ali gosti su pokazali veću želju i na kraju zasluženo slavili.

Utakmicu su otvorili domaći i najavili egal. Tokom celog prvog poluvremena vođstvo se smenjivalo da bi prvo poluvreme ipak pripalo gostima.

Isti scenario videli su i u drugom gde razlika nije mogla da bude veća od +1 i na kraju zasluženo slavlje Bosne i Hercegovine.

Najefikasniji na utakmici bio je Nikola Prce sa 9 golova dok je kod domaćih 2 manje ubeležio Petrovski

Reprezentativac BiH Alen Ovčina govorio je za naš portal:

• Šta reći, odigrali smo jednu odličnu utakmicu protiv veoma jake Češke, iako smo “profulali” dosta lopti uspeli smo u našem zacrtanom cilju. Svi do jednog su odigrali na svom nivou i jako smo sretni što smo po prvi puta na Evropskom prvenstvu.