Dainis Krištopans presudio Slovencima!

0
63

U gradu Valmiera, reprezentacija Letonije dočekala je Slovence gde su posle velike drame slavili rezultatom 25:24 (14:10).

Pred nešto više od 1450 gledalaca na tribinama „Vidzemes Olympic“ apsolutno zasluženo su slavili domaći rukometaši koji su obezbedili takmičenje na EP-u 2020. godine.

U prvom poluvremenu Slovenci nisu mogli da pariraju domaćoj reprezentaciji koja je držala stvari u svojim rukama sve do 37. minuta kada su došli do prvog vođstva. Nakon 3 vezana gola Letonci su vratili vođstvo, da bi ponovo sa 4 vezana gola Slovenci došli do rezultata 20:21. U 56. minutu bilo je „biti ili ne biti“ a nesmotrenim potezom Letonci dobijaju isključenje na 2 minuta gde su gosti imali veliku šansu da osvoje bodove ali sa 2 vezana pogotka preokrenuli su rezultat i slavili jednom razlikom pred svojom publikom.

Najefikasniji bio je Dainis Krištopans sa 13 pogodaka a kod gostiju Jure Dolenec je ubeležio 8.

Utakmicu je vodio iskusni sudijski par Gjeding – Hansen iz Danske.

Slovenci će u Kopru 16. juna dočekati Estonce gde se očekuje pobeda i overa prvog mesta dok će Letonci odigrati još jedan težak meč protiv Holanđana.