Rukometašice Crne Gore obezbedile Svetsko prvenstvo u Japanu!

0
29

Rukometašice Crne Gore pobedile su Češku u Nikšiću, u revanš meču baraža za Svetsko prvenstvo.

U neizvesnom meču do samog kraja, u spektakularnoj atmosferi, “lavice” su pobedile Češku 25:23 i zbog većeg broja datih golova u gostima izborile prolaz u završnicu. Prvi meč završen je pobedom Čehinja 26:24.

Presudio je gol Eme Ramusović u poslednjem minutu sa praktično osam metara, a onda su se Crnogorke u poslednjih 30 sekundi odbranili i sačuvali tih željenih plus dva.

Tokom čitavog meča viđen je egal, Češka je tokom prvog poluvremena imala i prednost u nekoliko navrata, ali u većem delu meča domaće su bile u vođstvu do dva razlike, a nakon 30 minuta bilo je 12:11.

U nastavku su imale u više navrata šansu da dođu na četiri razlike, da izbegnu dramu, ali bilo je suđeno da se sve reši bukvalno u poslednjoj sekundi.

Đurđina Jauković je postigla devet golova, Radičević je dodala osam, na drugoj strani Jerabkova 6 pogodaka.

Nakon poslednjeg zvižduka usledilo je veliko slavlje, ali i oproštaj Anđele Bulatović koja je odigrala posljednji meč u karijeri.

Svetsko prvenstvo se igra od 30. novembra do 15. decembra u Japanu.

Anđela Bulatović je završila karijeru na najljepši mogući način.

• Oproštaj nije mogao da bude ljepši. Hvala Nikšiću, hvala navijačima koji su priredili spektakl. Tužna sam, jer napuštam ovu priču. Hvala rukometu za sve što mi je dao

Presudio je gol Eme Ramusović u poslednjem minutu sa praktično osam metara, a onda su se u poslednjih 30 sekundi odbranili i sačuvali tih željenih plus dva.

• Presrećna sam, to jedino mogu da kažem. Navijači su bili sjajni, nevjerovatni. Srećna sam zbog pobjede, tužna jer je Anđela Bulatović odigrala posljednji meč sa nama, kazala je Ema Ramusović, koja je postigla gol za pobedu.
  • Hvala navijačima, bez njih ovo ne bi bilo moguće. Bile smo umorne, igrale pod pritiskom, ali smo pokazale da smo tim lavljeg srca. Ovo je najljepša noć u mom životu, kazala jer Nikšićanka Đurđina Jauković

Jovanka Radičević je nakon uzbudljivog i dramatičnog meča govorila sa mnogo emocija.

• U 20 godina karijere, ovo mi je najdraža i najteža utakmica. Najdraža – igrale smo pred najboljom publikom, pokazali smo kako se bori i kako se bodri Crna Gora. Najteža – jer je bila nevjerovatno napeta. Kada se pobijedi, a budeš na ivici – onda je i najslađe, kazala je Radičević.

Selektor Per Johanson bio je oduševljen atmosferom.

• Bila je to ekstremno teška utakmica. Imali smo nekoliko loših perioda. Češka nas je opasno pritisla, na kraju smo uspeli. Mogli smo da “ubijemo” utakmicu, ali smo bili pod enormnim pritiskom. Navijači su bili neverovatni, hvala im na svemu, kazao je Šveđanin.

Najveće zasluge za pobedu Crne Gore nad Češkom 25:23 i plasman na SP u Japan ima Marina Rajčić.

Golmanka „lavica” nije ni trebalo da brani u baražu, jer ima hroničnu povredu leđa, zbog čega u Češkoj nije ni bila u startnoj postavi.

Morala je da uđe u igru i sa nekoliko spektakularnih odbrana u oba meča sačuvala svoj tim.

• Bilo je teško psihički, ali i fenomenalno igrati u ovakvoj atmosferi. Neizvjesno je bilo do samog kraja, presrećna sam i konačno možemo na zasluženi odmor. Naravno da je bilo pritiska, uvijek je tako kad mora da se dobije, a od ovog meča je zavisila budućnost crnogorskog rukometa. Nadam se da ćemo od sada samo imati uspon, poručila je 25-godišnja Podgoričanka.

Ministar sporta i mladih, Nikola Janović čestitao je rukometašicama, stručnom štabu i čelnicima Rukometnog saveza Crne Gore plasman na Svetsko prvenstvo u Japanu.

• Lavice naše, i ovog puta ste nas učinile ponosnim. Hvala vam što ispisujete najljepše stranice crnogorske sportske istorije. Svjesni smo vaše blistavosti i koliko velike stvari činite za sport, za sve nas, za domovinu. Vašom besprekornošću sportom mijenjate svijet. Čestitam na uspjehu i još jednom plasmanu na Svjetsko prvenstvo, sa kojeg ćete, ubijeđeni smo Crnoj Gori donijeti nove medalje – navodi se u čestitki Janovića.