Retrospektiva 21. kola Prve rukometne lige “Istok” – Žene

0
147

Dubočica – Vranje

U četvrtak od 17:00 časova u sportskoj hali „Dubočica“ odigrana je ne tako bitna utakmica gde su gošće iz Vranja odnele ceo plen pobedivši 13:17 (7:9). Od samog početka videlo se ko će odneti bodove a Dubočica je ponovo nastupila sa oslabljenim rosterom gde su samo 2 igračice bile na klupi dok su gošće došle samo sa jednom izmenom. Ovim kolom liga se završila i možemo reći da je Dubočica od naredne sezone učesnike DRL „Morava“osim ako ne dođe do proširenja lige. Najefikasnija na utakmici bila je igračica Vranja Mina Mitrović koja je postigla 6 pogodaka a za igračicu utakmice, odlukom trenera, jednoglasno je proglašena Isidora Mladenović koja je bila izvanredna na golu gostujuće ekipe.

Jagodina 2 – Vlasotince

U sredu su rukometašice Jagodine 2 dočekale znatno slabiju ekipu iz Vlasotinca gde su slavile rezultatom 38:16 (19:5). Izabranice Marka Markovića krenule su furiozno i od samog starta najavile kakva će ovo utakmica biti. Oko 80 gledalaca bilo je u sportskoj hali “JASSA” gde su podržali jedan od najmlađih učesnika lige i osvajanje istorijskog 4. mesta u PRL “Istok”. Utakmica je bila neizvesna prvih 10ak minuta a onda su se domaće rukometašice potrudile da dođu od što veće prednosti i daju šansu devojčicama rođenim 2004. godine i mlađe što su pametno iskoristile i sve su se upisale u listu strelaca. Po 6 golova upisale su Mina Milosavljević (Jagodina) i Sandra Petković (Vlasotince) a za igračicu utakmice jednoglasno je izabrana Marina Stojadinović golmanka Jagodine.

Radan – Đerdap

Rukometašice Đerdapa su definitivno nakon pobede nad ekipom Radana na jugu Srbije obezbedile ulazak u Super B ligu Srbije. Od samog početka videla se požrtvovanost kod gostujuće ekipe gde je rezultat u 12. minutu bio 1:8. Pokušale su domaće igračice koje su većim delom prvenstva igrale sa 7 ili 8 igračica u rosteru da dođu do neke povoljnije prednosti ali to nije išlo na ruku te se na poluvreme otišlo sa 8:17. Nije dozvolio trener gostujuće ekipe opuštanje gde su do samog kraja zadržale prednosti i utakmicu završile rezultatom 23:29. Najefikasnija na utakmici bila je kapitenka Radana Natalija Z. Stanković sa 13 pogodaka i time je proglašena za igračicu utakmice.

Radnički – Naisa 2

U sportskoj hali „Prirodnjački centar“ u Svilajncu odigrana je vrlo zanimljiva utakmica gde je ekipa Radničkog odmerila snage sa ekipom Naise 2 iz Niša. Bilo je dosta neizvesnosti prvih 17 minuta a onda su inicijativu preuzele gošće, došle do blage prednosti ali Radnički preuzima svu odgovornost i na desetominutni odmor se odlazi nerešenim rezultatom (13:13). U drugom delu Radnički je odigrao neprepoznatljivo gde je bilo dosta tehničkih grešaka što su gošće iskoristile i napravile veliku gol razliku da bi se utakmica završila rezultatom 22:28. Kapitenka gostiju, Magdalena Petković rešetala je mrežu domaće ekipe 12 puta gde je i proglašena za igračicu utakmice.

Snimak cele utakmice: Radnički – Naisa 2

Rtanj – Hajduk Veljko

Rukometašice Hajduk Veljka su u Boljevcu apsolutno nadigrale ekipu Rtnja rezultatom 18:32 (5:17). Ne treba puno pričati o ovoj utakmici osim reći da je Hajduk Veljko pokazao da će se boriti sledeće sezone za najvišu poziciju. Najefikasnije sa po 10 golova bile su Jelena Balević koja je proglašena za igračicu utakmice i njena saigračica Jana Stanković.

Bor RTB 2 – Žitorađa

U sportskom centru u Boru odigran je veoma lagan meč (barem po gosta) gde je ekipa Žitorađe ubedljivo slavila protiv domaće ekipe 23:39. Znalo se kako će Žitorađa pristupiti ovoj utakmici i da će odneti bodove nazad u svoj grad. Već na samom početku pri rezultatom 2:8 znalo se kakve su šanske mladim Borankama da dođu do velikog plena. Na poluvreme se otišlo osetljivijom razlikom (9:16). Najefikasnije na utakmici bile su igračice Žitorađe sa 8 pogodaka, Sonja Pejčić, Jelena Stamenković i Sanja Stamenković koja je odlukom trenera proglašena za najboljeg pojedinca na utakmici.