Izviđač obezbedio finale sa Banjalučkim Borcem!

0
53

Rukometaši Izviđač Central osiguranja i u revanš – polufinalnoj utakmici završnice prvenstva BiH u rukometu su savladali ekipu Sloge iz Doboja i plasirali se u finale gde ih očekuje banjalučki Borac.

Izviđač je u utakmicu ušao s dva gola prednosti, koju je ostvario u prvoj utakmici, koja se odigrala prošle subote u Doboju, te „pametnom“ igrom svih šezdeset minuta nije dao priliku gostima da ozbiljnije ugroze njegovu ukupnu pobedu i prolaz u finale.

Prvih dvadesetak minuta utakmice proteklo je u dosta izjednačenoj igri, ni jedni ni drugi nisu mogli da ostvare neku veću rezultatsku prednost. Uglavnom, ekipe su se smenjiivale u vođstvu, ali maksimalna prednost nijedne ekipe nije bila veća od jednog pogotka.

U 7. minutu prednost je na strani „Skauta“ (3:2), ali u 13. minutu, Dobojlije golom Vukašina Zekića dolaze do prednosti (5:6). U 16. minutu prednost je ponovno na strani Sloge (7:8), da bi Izviđač u 20. minutu, preko Nikole Džone, prednost vratio na svoju stranu (9:8).

Sloga uzvraća pogotkom Stankovića, ali, nakon toga, je usledio odgovor rukometaša Izviđača koji golovima Nikole Primorca, Miljana Ivanovića i Ivana Miličevića prvi put u susretu stižu do tri gola prednosti.

U završnici poluvremena domaći rukometaši su mogli doći do značajnije prednosti, ali su promašili nekoliko zicer prilika, što je dalo priliku Slogi da iz sedmerca, u poslednjoj sekundi prvog dela, smanjuje zaostatak na dva pogotka (16:14).

U drugom delu gosti su pretili do 43. minuta, kada su zadnji put imali gol zaostatka (20:19), ali ponovno slede tri pogotka „Skauta“, pogađaju Nikola Primorac i Vedran Delić dva puta za prednost od četiri pogotka (23:19). Vukašin Zekić u 49. minutu postiže 20. pogodak za Slogu, ali ponovno sledi odgovor „Skauta“ koji serijom 5:2 stižu do odlučujuće prednosti (28:22, 56. minut).

Nakon toga, do kraja susreta, trener Bjeliš daje priliku svojim mladim snagama, što koristi Sloga i do kraja susreta uspeva da ublaži poraz. Na kraju„Skauti“ dolaze do pobede ,rezultatom 30:27, koji su proslavili s euforičnom publikom, koja im je svih šezdeset minuta davala vetar u leđa.

Jedan od junak utakmice, verovatno i iznenađenje za rukometaše Sloge, bio je mladi Nikola Primorac, koji je sa svoja četiri pogotka dao značajan doprinos pobedi „Skauta“. Odličnu utakmicu odigrao je Nikola Đono koji je kad je trebalo i drugima nije išlo preuzimao odgovornost i pogađao. Odličan je bio i golman Josip Kvesić koji je svojim bravuroznim odbrana dizao dvoranu na noge.
Svakako, moramo istaći borbenost i požrtvovnost svih koji su bili deo ekipe Izviđača.

Najefikasniji u redovima „Skauta“ bili su Nikola Đono i Vedran Delić sa po sedam pogodaka, Nikola Primorac je postigao četiri a po tri pogotka postigli su Ivan Miličević, Miljan Ivanović i Milan Vukšić.

Po šest pogodaka za ekipu Sloge postigli su Stefan Janković, Vukašin Zekić i Vladimir Stanković.

Pred „Skautima“ je odlučujućih desetak dana u kojima će odmeriti snage s banjalučkim Borcem i odlučiti o tituli prvaka BiH u rukometu za sezonu 2018/2019. Prvak BiH postatće ekipa koja prva dođe do dve pobede, s tim da je prednost na strani Izviđača jer se, eventualni, treći susret igra u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom.

RK Izviđač Central osiguranje – MRK Sloga Doboj 30:27 (16:14)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledalaca 1500.
Sudije: Dženan Grbić (Brčko) i Mirza Taletović (Gradačac)
Delegat: Vladimir Križanec (Banja Luka)

RK Izviđač CO: Kvesić (12 odbrana, 2 sedmerca), Tolić, Mandić (1 odbrana), Vukšić 3, G. Mišetić 1, Alilović 1, Kos, Ivanović 3/3, Primorac 4, Đono 7, Delić 7/4, Maretić 1, Miličević 3, Mataga, Mišetić, Čutura.
Trener: Mario Bjeliš.

MRK Sloga: Bogdanović (12 odbrana, 2 sedmerca), Lazić, Knežević (1 odbrana), Maksimović, Ristović 2, Đurđević, Tulendić, Miličević, Stanković 6/4, Perović 2, Starčević, Zekić 6, Karanović 1, Janković 6/5, Ćosić 4.
Trener: Danko Panić

Isključenja: Izviđač 12 minuta, Sloga 12 minuta.
Sedmerci: Izviđač 9/7, Sloga 11/9.