Retrospektiva 21. kola Prve rukometne lige “Istok” – Muškarci

0
42

Paraćin – Rtanj

Rukometaši Paraćina ponovo su doživeli poraz od ekipe Rtnja iz Boljevca. Ovoga puta domaćin je pružio mnogo bolju igru nego u prvom delu kada je poražen rezultatom 47:24 u hali u Boljevcu. Ovoga puta u Paraćinu igrao se mnogo lepši rukomet ali ponovo je Rtanj slavio rezultatom 39:43. Krenuli su domaći preko Bukve i Milinčića ali gosti brzo dolaze do izjednačenja i prelaze u vođstvo. Održavali su odstojanje tokom celog prvog poluvremena da bi se na odmor otišlo sa 18:23. Dodali su gas gosti i napravili veću gol razliku gde je ponovo Paraćin mogao da obeleži poraz. Najefikasniji bio je Nikola Savić sa 13 pogodaka iz ekipe Rtnja a golman Đorđe Krstić je proglašen za igrača utakmice.

Bor – Radnički

Najavljivalo se da će u „U.S.C Bor“ biti odigran derbi susret gde su se sastale domaća ekipa iz istoimenog grada i Radnički iz Ćuprije. Neizvesnost je bila pristuna samo prvih 5 minuta a onda su naglo prešli u vođstvo gostujući rukometaši gde je rezultat u 21. minutu glasio 10:18. Do poluvremena razlika je porasla pa se otišlo na desetominutni odmor sa 16:25. Znalo se ko će odneti bodove ali Ćuprijska ekipa nije spustila koplja već je došla do 35:44 gde je i utakmica završena. Po 9 golova upisali su Dušan Mitrović (Bor), Jovan Poskurica, Aleksa Milojević i Milan Đukić (Radnički) da bi za igrača utakmice bio proglašen trener-golman Miroslav Stanisavljević koji je stvarao velike probleme ekipi Bora.

Zaječar 1949 – Vlasotince

Rukometaši Jugoslava Petrovića dočekali su ekipu Vlasotinca gde su u svojoj hali „Timok“ slavili 32:27 (20:14). U prvom delu utakmice viđena je izjednačena igra koja je trajala do 14. minuta. Naglo su promenili ritam domaći i „odlepili“ se na 14:10 u 18. minutu. Ekspresno su se vratili Vlasotinčani u utakmicu oko 23. minuta ali ponovo brzim kontrama Zaječarci prave osetljiviju prednost i odlaze na poluvreme sa +6.  U drugom delu igre viđeno je puno lepih poteza kako kod domaćina tako i kod gostiju. „Nemir“ u utakmicu unesen je ponovo oko 50. minuta kada gosti prave seriju od 5 golova i ponovo stižu na -2. Pozvao je tajm aut trener domaćih što je urodilo plodom gde su domaći priveli utakmicu kraju i sačuvali 2 boda. Po 6 puta su se upisivali Vladimir i Stefan Itić (Zaječar), Nikola Bidžić i Nikola Đorđević (Vlasotince) da bi za igrača utakmice odukom trenera bio proglašen već pomenuti Vladimir Itić.

Jastrebac – Jagodina

Utakmica koja je Jagodincima značila da overe titulu protekla je onako baš kako je zamislio Igor Matić. Jagodinci su doputovali u Blace da uzmu 2 boda i osvoje titulu prvenstva gde će se sledeće sezone naći u „eminentnom“ društu Super B lige. Ni u jednom trenutku domaćin nije vodio a utakmica je rešena već u prvom poluvremenu gde je rezultat glasio 11:17. Trener gostiju promešao je sastav i omogućio mlađim igračima da zaigraju na ovoj utakmici koji su opravdali trenerovo poverenje. Najefikasniji sa 7 pogodaka bili su Marko Nikolić (Jastrebac ) i Aleksandar Stanojević (Jagodina) sa 7 pogodaka a za igrača utakmice proglašen je iskusni golman Jagodine Darko Dimitrijević koji je bio nerešiva engima za slabašnog domaćina.

Pirot – BSK Heba

U sportskoj hali „Kej“ viđen je pravi rukometni derbi začelja Prve rukometne lige „Istok“ gde su se sastale ekipe Pirota iz istoimenog grada i BSK Hebe iz Bujanovca. Rezultat je bio bitan za obe ekipe ali na kraju je došlo do podele bodova 28:28 (15:14). Mnogo bolje su otvorili meč domaći rukometaši koji su u jednom trenutku imali +3 da bi se ekipa Hebe povratila i napravila mini seriju gde na poluvreme odlazi sa jednim golom zaostatka. U drugom delu igre, gosti se bude i prave preokret koji održavaju sve do 47. minuta kada u vođstvo ponovo dolazi ekipa Pirota. Neizvenost je bila prisutna do samog kraja a pobedu su ispustili rukometaši Pirota kada je Mladen Mitrović zatresao mrežu domaćina i „izvukao“ dragocen bod Hebi. Najefikasniji bio je Danilo Stojanović iz ekipe Pirota sa 9 pogodaka a za igrača utakmice proglašen je golman Mitar Stojanović takođe iz domaće ekipe.