ŽRK Grude novi šampion BiH!

0
33

Rukometašice Gruda  su u prvoj utakmici doigravanja za šampiona pobedile rukometašice Izviđač Central osiguranje i tom pobedom i teoretski osigurale titulu šampiona BiH u rukometu za sezonu 2018/2019.

Utakmica između prvoplasirane ekipe Gruda i drugoplasirane ekipe Izviđača protekla je u pravoj „goleadi“, ekipe su ukupno postigle 77 pogodaka što znači da je pogađalo nakon svakih 45 sekundi.

Prvih desetak minuta proteklo je u izjednačenoj igri, uglavnom golovi su postizani naizmenično (5:5, 10.minut). Međutim, sledećih desetak minuta gošće su pojačale tempo koji domaće rukometašice nisu mogle da prate i serijom 10:1 otklonile svaku sumnju o pobedniku utakmice. Napomenimo da su rukometašice Izviđača u ovu utakmicu ušle dosta hendikepirane, nedostajale su Tomić, Vrančić, Blažević, Miočević tako da je trener Lovrić morao u “vatru” da ubaci mlađe snage što je u mnogo olakšalo posao gošćama.

Nakon visoke prednosti koju su napravile gošće, domaće rukometašice su se konsolidovale tako da se do kraja poluvremena igralo u ritmu „gol za gol“ .

Poluvreme je okončano rezultatom 21:14 za rukometašice gruda.

U drugom poluvremenu uglavnom se igralo u istom ritmu, golovi su padali naizmenično tako da se završilo s konačnih 42:35 za Gruđanke koje su s ova tri boda i teoretski osigurale titulu prvaka.

Marija Gudelj sa devet, Marija Boras s osam, Zora Kraljević sa sedam i Andrea Papac sa šest pogotka bile su najefikasnije u ekipi Izviđača.

Najefikasnija igračica Gruda i susreta bila je Amanda Marić s jedanaest pogodaka, Lejla Kasumačić je postigla devet, a Edina Demić pet pogodaka.

Prema izboru trenera i službenih lica, Zora Kraljević je bila najbolja rukometašica Izviđača, a najbolja rukometašica Gruda bila je Klara Mikulić.