Retrospektiva 19. kola Prve rukometne lige “Istok” – Muškarci

0
48

Zaječar 1949 – Rtanj

Rukometaši Zaječara su baš kao i u prvom delu prvenstva slavili protiv ekipe Rtnja. Ovoga puta rezultat je bio 35:24 (17:13). Od samog početka Zaječarci su pokazali da su favoriti i na papiru a i na terenu. U 14. minutu su duplirali prednost a na poluvreme otišli sa +4. U 50. minutu prvi put odlaze na +10 a na kraju slave zasluženo pred svojom publikom. Najviše golova postigao je Vladimir Itić (10) a za igrača utakmice proglašen je takođe igrač Zaječara, Milan Nikolić.

Snimak cele utakmice: Zaječar 1949 – Rtanj

Jastrebac – Radnički

U prvom delu prvenstva ove dve ekipe se nisu susrele jer Blačani nisu ni doputovali u Ćupriju gde je rezultat pripao Radničkom (10:0). Sada u Blacu, Ćupričani su odigrali nešto lošiju utakmicu gde je rezultat na kraju bio 25:28 (12:13). Tokom celog prvog dela, Blačani su pratili goste u stopu ali kvalitet je bio na strani gostiju te se na poluvreme odlazi sa +1. Napravili su malu seriju gosti ali ponovo u 50. minutu domaći prilaze na -1. Pozvao je trener domaćih Bojan Prolović minut odmora gde su gosti iskoristili da ponovo napadnu. Najefikasniji a pritom i igrač utakmice bio je Nemanja Dimitrijević sa 10 pogodaka. Kod domaćih, Miloš Knežević je postigao 9 golova.

Snimak cele utakmice: Jastrebac – Radnički

Pirot – Vlasotince

U sportskoj hali “Kej” u Pirotu odigran je meč protiv favorizovane ekipe Vlasotinca i domaće ekipe Pirota. Od samog početka videla se velika razlika u kvalitetu gde su na kraju gosti slavili rezultatom 27:41 (13:17). Poveli su domaći i držali prednost sve do 13. minuta kada su se naglo razbudili Vlasotinčani i polako gradili svoj put ka pobedi. U drugom delu utakmice gol razlika je samo rasla a Vlasotinčani su se pevajući vratili u svoj grad. Najefikasniji na utakmici bio je igrač Vlasotinca Nikola Đorđević koji je pogađao 14 puta i time je proglašen odlukom trenera za igrača utakmice.

BSK Heba – Jagodina

U “SC Mladost” doputovala je prvoplasirana ekipa Jagodine koja će po svemu sudeći zaigrati Super B ligu Srbije. Ova utakmica nije predstavljala veliki teret za igrače Igora Matića koji su na sebi svojstven način i ovoga puta izašli kao pobednici. “Mučili” su se Jagodinci do 20. minuta a onda su ofanzivno preko sjajnih krila krenuli u napad i na desetominutni odmor otišli rezultatom 12:18. I u drugom delu trener gostiju nije dozvolio opuštanje gde su gosti napravili veliku razliku i omogućili mlađim igračima da ubeleže koji minut na terenu. Po 8 golova ubeležili su Milan Veljković (BSK Heba) i Luka Božanić koji je proglašen za igrača ove utakmice. Na kraju rezultat, 20:29.

Snimak cele utakmice: BSK Heba – Jagodina

Bor – Aleksinac

U sportskom centru u Boru odigran je derbi susret gde su se susrele ekipe Bora i Aleksinca. Vođena je prava borba tokom celog meča a na kraju su ove ekipe morale da podele bodove 27:27 (11:12). Tokom celog prvog poluvremena, gosti su bili raspoloženi i vodili gde su na kraju, na odmor otišli sa +1. U 51. minutu Borani su napravili preokret a bod je „iščupao“ Ognjen Trivunac (Aleksinac). Najefikasniji na utakmici bio je Nemanja Đorđević sa 10 pogodaka a za igrača utakmcie proglašen je golman gostiju Milan Matović.