Retrospektiva 21. kola Super B lige “Istok – Zapad”

0
131

Priboj – Topličanin

U sportskoj hali u Priboju, igrači iz istoimenog grada dočekali su ekipu Topličanina koja je savladana bez većih muka. Krenuli su domaći veoma ofanzivno što je rezultiralo da se poluvreme završi sa 15:6. Vratili su se u utakmicu igrači iz Prokuplja ali snage za sustizanje velike razlike nije bilo. Najistaknutiji na utakmici bio je Danijel Radisavljević sa 9 pogodaka a za igrača utakmice proglašen je golman Priboja, Mladen Španjević.

Pobednik – Hajduk Veljko

Dubočica 54 – Kuršumlija

Rukometaši leksovačke Dubočice nisu dozvolili sjajnoj ekipi Kuršumlije da napravi iznenađenje. Slavili su ubedljivim rezultatom 39:25 (22:10) i izborili učešće u Superligi naredne sezone. Već posle 20 minuta bilo je jasno da će bodovi da ostanu u Leskovcu i da Kuršumlija mora da potraži bodove na drugom mestu. Najefikasniji na utakmici bio je Nemanja Milenković iz ekipe Kuršumlije koji je pogađao 13 puta.

Žitorađa – Zlatar

Žitorađa u poslednje vreme kao da se trgla iz one serije poraza. Ovoga puta savladana je ekipa Zlatara rezultatom 43:40 (21:16). Krenuli su Žitorađani ofanzivno i lako postizali golove. Što se tiče odbrane izgledala je kao neprobojni zid. Dino Ajanović je najviše problema stvorio Žitorađanima postigavši 15 golova. Za igrača utakmice proglašen je njegov saigrač Boris Zečević koji je ovoga puta bio zadužen za razigravanje ekipe Zlatara.

Bela Palanka – Lokomotiva

Bela Palanka je ove sezone igrala fantastičan rukomet što pokazuje 3. mesto u SBRL. Imali su puno uspona i padova ali uvek su se na najbolji način borili sa tim. Ovoga puta došao je „fenjeraš“ iz Lapova koji važi za veoma kvalitetnu ekipu ali bez rotacije. Do 18. minuta izdržalli su igrači Lokomotive a onda su baš onako kako znaju Belopalančani krenuli i otišli na osetljiviju prednost. Na kraju 42:28 (18:11). Najefikasniji na utakmici bili su Miodrag Čičić (BP) koji je proglašen za igrača utakmice i Žarko Barjaktarević (Lokomotiva) koji su postigli po 8 golova.

Vranje 1957 – Radnički 1964

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru 21. kola Super B lige savladali ekipu „Vranja 1957“ u gostima rezultatom 32:25, poluvreme 18:13 i tako ostali na deobi prvog mesta. Krenuli su Kragujevčani snažno od početka duela i održavali prednost, sve dok domaćin nije izjednačio u 13. minutu (5:5) i to je bilo sve što su Vranjanci učinili. Od tog trenutka je odbrambena mašinerija Radničkog počela da melje, što je dalo dodatnu sigurnost u napadu. Gosti su konstantno povećavali prednost i na odmor odlaze vođstvom 13:18. Drugi deo igre je protekao u istom ritmu, nastavili su Kragujevčani da lome protivnika i održavaju konstantnu prednost od 7:8 golova razlike. Stručni štab je dao priliku skoro svim igračima, koji su to znalački iskoristili. Trener Študer može biti zadovoljan prikazanom igrom, zalaganjem i angažovanjem, a posebno ukupnim učinkom golmana – 28 odbrana kombinovano, kao i povratkom na teren rekovalscentom Veselinom Stevanovićem, koji je i poneo laskavu titulu najboljeg igrača utakmice. Konačni rezultat, pobeda Radničkog 32:25 možda i ne odslikava realno stanje na terenu, ali je cilj ispunjen. Nakon ovog trijumfa, ekipa Radničkog se i dalje nalazi na deobi prvog mesta sa osvojenih 39 bodova.