Crvena Zvezda poražena na Kosovu od ekipe Mokre Gore!

0
53

Rukometaši Crvene zvezde poraženi su u 4.kolu plej-auta Superlige Srbije u Zubinom Potoku od ekipe Mokre Gore, 30:26 (16:13).

Crveno-beli nisu uspeli da iskoriste prvu priliku i pozitivnom rezultatom u Zubinom Potoku dva kola pre kraja obezbede superligaško mesto.

Nakon početnog ispitivanja snaga i igre gol za gol u prvih deset minuta, domaća ekipa je serijom od tri vezana gola pogotka došla do vođstva koje nije ispuštala do kraja meča, (7:4, 13.minut). Razliku od tri gola domaća ekipa je kontrolisala sve do finiša kada je prednost svoje ekipe u poslednjem minutu potvrdio Dušan Kasalović za 16:13 na kraju prvih trideset minuta igre.

I u nastavku je domaći tim kontrolisao prednost koja iznosila tri gola, da bi Utvić pogodio za „plus pet“, (22:17, 45.minut). Maksimalna prednost je iznosila šest golova razlike u 59.minutu, da bi Zvezda u poslednjem minutu sa dva gola Pešića i Horvata smanjila minus i postavila konačnih 30:26.

Najefikasniji je bio Dimić sa 9 golova, Pešić i Horvat su postigli po 6.

U narednom kolu Crvena zvezda u „Šumicama“ dočekuje Rudar iz Kostolca i u slučaju pozitivnog rezultata kolo pre kraja Zvezda bi bila sigurna na tabeli.

MOKRA GORA – CRVENA ZVEZDA 30:26 (16:13)

Zubin Potok, dvorana: SRC“ Mokra Gora“. Gledalaca: 600. Sudije: Dušan i Željko Vasiljević (Požarevac). Sedmerci: Mokra Gora 7 (6), Crvena zvezda 7 (5). Isključenja: Mokra Gora 20, Crvena zvezda 20 minuta.

MOKRA GORA: Milojković, Tomović, Galjak, Biševac 1, L.Aleksić, Milić 5, Nikolić 5, Erić 2, Milivojević, Krstić, D.Kasalović 1, A.Kasalović 1, N.Aleksić, Utvić 5 (2), Đukić 1, Stanković 9 (4). Trener: Zoran Ivić

CRVENA ZVEZDA: Čolović, Pešić 6, Horvat 6, M. Nikolić, N. Nikolić 3, Tufegdžić, Ljubojević, Ljubenović, Bugarinović 1, Panić, Hercegovac, Dimić 9 (5), Popović, Petrić 1, Majes. Trener: Anton Bukilić