Crvena Zvezda ponovo porazila Slogu iz Požege!

0
34

Rukometaši Crvene zvezde zabeležili su drugu pobedu u plej-aut doigravanju za opstanak u Superligi. U „Šumicama“ je savladana požeška Sloga 36:19 (17:7).

Od prvog do poslednjeg minuta samo je jedna ekipa postojala na parketu, i bez trunke neizvesnosti protiv potpuno podmlađene ekipe iz Požege, crveno-beli su stigli do bitnog trijumfa.

Odmah na startu je Crvena zvezda došla do prednosti od 4:1, da bi vrlo brzo i prelomila utakmicu u periodu od 20. do 25.minuta serijom od pet golova za 12:5. Nikola Nikolić je postigao četiri iz kontra napada, a Majes je izborio isključenje i postigao efektan pogodak. Do kraja poluvremena Zvezda je stigla i do dvocifrene prednosti, 17:7.

U nastavku bez promena, gosti su uglavnom pogađali sa linije sedam metara, a Zvezda sa svih strana preko Petrića, Horvata, Lazića i Pešića sa krila. Na kraju, veoma ubedljiv trijumf 36:19.

Najefikasniji pojedinac je sa 8 golova je ujedno bio i igrač utakmice, Janko Pešić. Po 5 puta su pogađali Petrić i Nikola Nikolić, a po četiri Lazić i Horvat.

U narednom kolu Zvezda gostuje ekipi Mokre Gore i pozitivnim ishodom bi rešila sve dileme oko superligaškog statusa.

Crvena zvezda – Sloga 36:19 (17:7)

Beograd, dvorana: Šumice. Gledalaca: 100. Sudije: Bojan Dauti i Uroš Minić (Beograd). Sedmerci: Sloga 5 (3). Isključenja: Crvena zvezda 6, Sloga 10 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Čolović, Pešić 8, Horvat 4, Lazić 4, M.Nikolić 2, N.Nikolić 5, Tufegdžić, Ljubojević, Ljubenović, Bugarinović 1, Panić 2, Dimić 1, Popović 1, Rajičević, Petrić 5, Majes 3. Trener: Anton Bukilić

SLOGA: Jovanović 3, Popadić, Marinković 4, Ilić 2, Aleksić, Filipović 2, Ćeranić 2, Stanković 1, Živanović, Davidović 1, Pavić 2, Dimitrijević, Mićović. Trener: Blagoje Stevanović