Retrospektiva 18. kola Prve rukometne lige “Istok” – Muškarci

0
41

Rtanj – Jastrebac

Rukometaši Rtnja su u Boljevcu na svom terenu dočekali ekipu Jastrepca iz Blaca koja je doputovala sa oslabljenim rosterom koji je brojao samo 10 igrača. Rezultat 36:20 (19:9) malo ko je mogao da predvidi jer znamo da Jastrebac igra vrlo šarenoliko. Krenuo je domaćin čvrstom odbranom i brzim napadom što govori rezultat u 23. minutu (14:7). Nisu posustali već su samo “punili” mrežu gostiju da bi sa +10 otišli na desetominutni predah a na kraju povećali gol razliku na +16. Najefikasniji na utakmici sa po 8 pogodaka bili su Aleksa Rajković (Rtanj) i Bojan Tomić a za igrača utakmice proglašen je veoma raspoloženi golman domaće ekipe Stefan Janković.

Radnički – Pirot

Rukometaši Radničkog rutinski su slavili protiv ekipe sa juga Srbije rezultatom 36:23 (18:12). Krenuo je Pirot pogotkom Kostovskog ali ubrzo je izjednačio pivotmen Milan Đukić. Kako je utakmica tekla, Radnički je povećavao svoju prednost da bi na poluvreme otišao nešto osetljivijom razlikom. U drugom poluvremenu, rukometaši Pirota nisu mogli da nađu rešenje za prekaljenog trenera – golmana Miroslava Stanisavljevića koji je na golu izgledao kao hobotnica. Pokušavali su gosti sa svih pozicija ali golova je malo bilo. Na kraju zaslužena pobeda domaće ekipe. Najefikasniji na utakmici bio je Nikola Kostovski iz gostujuće ekipe sa 11 pogodaka a za igrača utakmice proglašen je golman domaće ekipe.

Snimak utakmice: Radnički – Pirot

Vlasotince – BSK Heba

U sportsko rekreativnom centru “Vlasina“, rukometaši Vlasotinca dočekali su vrlo nezgodnu ekipu BSK Hebe gde su na kraju neočekivano podelili bodove. Krenuli su gosti vrlo ofanzivno i držali vođstvo do 6. minuta kada je domaća ekipa vratila rezultat na nerešeno. Dobili su domaći vetar u leđa od 50ak navijača i napravili seriju golova te otišli na +7 da bi se poluvreme završili rezultatom 20:14. Do 50. minuta Vlasotinčani su igrali svoju igru a onda su gosti iz Bujanovca naglo promenili ritam igre što domaća ekipa nije mogla da isprati i izgubila veliku prednost i prepustila istu gostujućoj ekipi u 56. minutu (33:34). Niko nije verovao da ovo može da se desi ali na kraju Nikola Đorđević iz ekipe Vlasotinca stavlja tačku na utakmicu gde rezultat glasi 35:35. Najefikasniji na utakmici bio je Nikola Kočić koji je pogađao 11 puta i time je proglašen za igrača utakmice. Kod gostiju stalno dobar bio je Stefan Tašković koji je pogađao 10 puta mrežu domaćina.

Snimak cele utakmice: Vlasotince – BSK Heba

Aleksinac – Zaječar 1949

Drugoplasirana ekipa Zaječara otputovala je u Aleksinac gde je posle nešto više muka slavila rezultatom 26:28 (13:17). Mnogi su očekivali da se ova utakmica reši već u prvom poluvremenu ali neizvesnost su vratili domaći pred sam kraj utakmice. Najefikasniji na utakmici bio je igrač domaće ekipe Nemanja Ristić sa 11 pogodaka a za igrača utakmice proglašen je, po odluci trenera i kontrolora, Milan Mitrović koji se potrudio da Aleksinac izgubi što manjom razlikom protiv drugoplasirane ekipe.

Snimak cele utakmice: Aleksinac – Zaječar 1949

Paraćin – Bor

U sportskom centru „7. juli“ u Paraćinu, istoimena ekipa je dočekala favorita na papiru ali desilo se veliko iznenađenje gde je domaća ekipa slavila 31:30 (19:17). Krenuli su Paraćinci furiozno i napravili početnu seriju 6:0. Nakon 10ak minuta vraćaju se Borani na -1 a domaći ponovo kreću u svom ritmu i na odmor odlaze sa +2. Drugi deo utakmice protekao je veoma izjednačeno gde su Borani „jurili“ do 45. minuta a potom prešli u vođstvo i napravili +3. Ubrzo je strateg Paraćinaca Bojan Stanković pozvao svoje igračice na minut odmora a u 57. minutu izjednačuju domaći gde posle prokockane šanse gostiju ponovo stižu do vođstva i dolaze do veoma značajne pobede koja može da garantuje opstanak u ligi. Pri samom kraju meča (56:16) dogodila se nemila scena gde su morali arbitri Đorđević – Pavlović da dodele dve diskvalifikacije sa prijavom golmanu domaće ekipe Đorđu Simiću i Stefanu Jevtiću iz gostujuće. Za igrača utakmice proglašen je baš Đorđe Simić koji je na golu izgledao kao hobotnica što je omogućilo nova 2 boda ekipi Paraćina. Najefikasniji bio je Dimitrije Stolić koji je pristigao u Paraćin iz Crvene Zvezde sa 10 golova a kod gostiju najefikasniji bio je kapiten ekipe Dušan Mitrović sa 7 pogodaka.