Retrospektiva 20. kola Super B lige “Sever – Centar”

0
74

Crvenka – Vrbas

U hali “Čile Mišković“ videli smo susret dve veoma kvalitetne ekipe. Vrbašani su otputovali u susednu Crvenku i zasluženo slavili rezultatom 23:27 (7:10). Izgledalo je na početku da bi Crvenka mogla da zakomplikuje stvari drugoplasiranoj ekipi a onda su gosti u 20. minutu izjednačili i preokrenuli rezultat u svoju korist gde je trener domaće ekipe Kovačević zatražio tajm aut. Nakon tajm auta, Vrbas je nastavio u svom ritmu i polako povećavao svoju prednost da bi na desetominutni odmor otišao sa +3. Nije Crvenka dozvolila da se gosti odlepe ali nisu mogli do nekog iznenađenja te je rezultat zasluženo pripao gostujućoj ekipi. Najefikasniji bio je igrač Vrbasa Miloš Bosančić koji je proglašen igračem utakmice sa 8 pogodaka. Kod domaće ekipe po 5 puta su se upisali Mirko Džabasan i Nikola Egić.

Proleter – Lavovi BP

Rukometaši Zrenjaninskog Proletera ponovo su potvrdili prvu poziciju ali ovoga puta pobedom nad ekipom iz Bačke Palanke. Poveli su domaći ali ubrzo je vođstvo prešlo na stranu gostiju da bi ponovo u 11. minutu domaći preokrenuli rezultat u svoju korist. 7 uzastopnih golova „razorilo“ je goste i nisu mogli više da zaprete već je Proleter povećavao svoje vođstvo da bi na poluvreme otišao sa 21:12. U drugom poluvremenu gosti su pokušali da zaprete ali to im od ruke nije išlo gde se utakmica završava u korist domaćina 39:30. Najefikasniji na utakmici bili su Saša Terzić sa 8 pogodaka koji je proglašen za igrača utakmice (Proleter) i Filip Grubor (Lavovi BP).

Mačva – Loznica

U utakmici 20. kola Super B rukometne lige Srbije rukometaši ORK „Mačva“ rutinski su savladali ekipu MRK „Loznica“, rezultatom 29:23. Sjajnu partiju pružili su svi momci iz redova domaćina, a najbolji među jednakima bio je Bojan Živanović, koji je proglašen igračem utakmice. Pogađali su na početku za domaće Dragićević, Jovanovski, Milutinović, Zarin, a mlada ekipa Lozničana pokušavala je da parira protivniku bez mnogo uspeha. Ofanzivnom igrom od prvog minuta meča „Lisice“ su u potpunosti opravdale ulogu favorita, a iako je pitanje pobednika rešeno još u ranoj fazi, crveno-crni su do kraja zadržali veoma ozbiljan pristup. Golman Džigurski je u prvih 30 minuta primio samo pet golova i zabeležio skoro dvostruko više odbrana. Do pauze su mrežu gostiju tresli Jevđenović kroz sredinu, Dragićević iz sedmerca i dva puta Marko Radulović, pa su ekipe na odmor otišle pri rezultatu 13:5. Prvi gol u nastavku upisan je gostima, kada je sa linije sedam metara siguran bio Nadoveza, ali su Mačvani ostali u dobrom ritmu i ni jednog trenutka nisu ispuštali značajnu razliku. Poslednjih 15 minuta trener Mitar Pavlović dao je šansu mladim igračima, Radojičiću, Jovanoviću, Beriću, Martinoviću, Živanoviću i Stanojeviću,koji su se atraktivnim golovima nadovezali na sjajnu partiju prve postave, što je podiglo na noge saigrače i publiku u Sportskoj hali u Bogatiću. Sama završnica meča pripala je gostima, koji su sa dva pogotka uspeli da smanje prednost na šest golova razlike, za konačnih 29:23. Arbitri Milenko Alimpić i Zdravko Crnjanski obavili su odličan posao na ovoj utakmici, a mačvanske „Lisice“ uspele su da sačuvaju obraz. Nakon ove pobede ORK „Mačva“ ostaje na četvrtoj poziciji na tabeli SBRL, sa 25 bodova, koliko ima i trećeplasirana ekipa RK „Lavovi“, sa kojom će snage odmeriti već u sledećem kolu.

Jugović – Jedinstvo

U sportskoj hali „Hram“ u Kaću rukometaši Jugovića su zasluženo slavili protiv ekipe Jedinstva iz Novog Bečeja rezultatom 22:18 (8:8). U prvom poluvremenu lopta ni sa jedne strane nije htela da trese mrežu pa je poluvreme završeno sa svega 16 golova. U drugom delu igre videli smo nešto raznovrsniju igru obe ekipe gde je više sreće imala domaća ekipa i na startu povela te nije dala gostima da naprave seriju koja bi preokrenula rezultat. Najefikasniji na utakmici bio je Strahinja Ristić sa 7 golova (Jedinstvo) a za igrača utakmice proglašen je igrač iz domaće ekipe Nemanja Momčilović koji je bio precizan 5 puta.

Požarevac – SC Voždovac 2012

Sjajna utakmica viđena je u Požarevcu gde je domaća ekipa posle dosta muka na kraju slavila protiv ekipe koja je najlepše iznenađenje ove sezone rezultatom 34:33 (18:15). Puno golova viđeno je na ovoj utakmici gde su Požarevljani ipak zadržali 2 boda kući. Držali su domaći vođstvo tokom celog prvog i drugog poluvremena ali u poslednjim minutima situacija se zakomplikovala gde su Voždovčani mogli da sačuvaju makar bod ali je Bojan Stefanović preuzeo odgovornost i rešio utakmicu u korist domaće ekipe te je time proglašen za igrača utakmice. Najefikasniji na utakmici bili su Branko Karanović (Požarevac) i Jovan Jovanović (SC Voždovac 2012) sa 8 pogodaka.

Morava – Kolubara

U Velikoj Plani pred 150 gledalaca Morava je slavila protiv lazarevačke Kolubare koja je imala velike ambicije na početku prvenstva. Morava je krenula vrlo ofanzivno i u 5. minutu povela 3:0. Vratili su se gosti u utakmicu tek oko 15. minuta kada su izjednačili (8:8) a onda su ponovo domaći „nagazili“ papučicu i došli do +2 na kraju poluvremena (17:15). U 36. minutu videli smo ponovo izjednačenje a prvo vođstvo Kolubare tek oko 45. minuta (25:26). Ponovo su domaći pojurili ka golu gostiju i brzim golovima napravili veliku razliku u 56. minutu (34:30) koja je bila nedostižna. Na kraju, Kolubara smanjuje (35:33) i vraća se u Lazarevac bez bodova. Najefikasniji a pritom i igrač utakmice bio je najiskusniji u domaćim redovima, Nenad Tasić sa 11 pogodaka. Pratio ga je Miloš Simić sa 8 pogodaka. Kod gostiju Miloš Trivić upisivao se 6 puta.