Titula ostaje u Jagodini: Jagodinke u poslednjim sekundama uzele bod Bekamentu!

0
46

Već sada možemo reći da je titula ostala u Jagodini. Rukometašice Jagodine otputovale su u Aranđelovac gde su danas od 18:00 časova odigrale vrlo zanimljivu utakmicu sa vicešampionkama iz Aranđelovca.

Na početku utakmice, videlo se da je Jagodina željna bodova i da želi da nastavi „zlatni“ niz ali došlo je do podele bodova u SRC „Šumadija“ a rezultat je glasio 20:20 (13:11).

Utakmicu je otvorila Ivana Mitrović a rezultat poravnala Nataša Atanasković. Rezultat je bio u egalu do 28. minuta kada su nakon nekoliko grešaka Jagodinki, domaće igračice dodale gas i došle do +2 i završile prvi deo igre u svoju korist.

U drugom delu igre Bekament je povisio na +3 a u 46. minutu i na +4 kada je strateg Jagodine zatražio minut odmora za šampionke. U 54. minutu Jagodinke su dodale gas i napravile brzu seriju golova i preko Anđele Nišavić došle do boda u Aranđelovcu gde su posle veoma naporne sezone ubeležile prvi „neuspeh“.

Najefikasnija na utakmici bila je kao po običaju Ivana Mitrović sa 8 golova a za igračicu utakmice apsolutno zasluženo proglašena je sjajna golmanka Bekamenta, Ana Kačarević koja je stvarala veliki problem gostujućoj ekipi.

Jagodina je trenutno na, za Bekament, nedostižnom prvom mestu gde „beži“ 6 bodova te možemo reći da će Jagodinke pred svojim navijačima za 2 vikenda proslaviti novu titulu šampiona države.