Bosna Visoko nakon pobede nad Gračanicom ponovo izjednačena na prvom mestu!

0
36

Rukometaši visočke Bosne i Gračanice su se tokom cele sezone smjenjivali na vrhu Premijer lige, a nakon pobede Bosne, ponovo imaju isti broj bodova 2 kola pre kraja regularnog dela Premijer lige.

Utakmicu koja je privukla veliki broj navijača iz Visokog i Gračanice, koji su zajedno napravili sjajnu atmosferu na tribinama, bolje su otvorili rukometaši iz Gračanice. Iako su domaći imali par izglednih prilika da se na samom početku odvoje, na golu Gračanice fenomenalan je bio Ahmetašević, te je Gračanica polako gradila prednost i u jednom trenutku povela sa 6:3, predvođena reprezentativcem Dinom Hamidovećem u napadu.

Nakon time – outa koji je tražio trener Sirčo, visočani su zaigrali nešto bolje u napadu te počeli da pogađaju, no u igri 1 na 1 domaćoj odbrani velike problem je pravio Dušan Živanov koji je redovno uspevao da postigne pogodak ili da izbori sedmerac. U trenucima kada su domaći tražili rešenje u napadu odgovornost na sebe je preuzimao Imamagić, a izuzetno precizan sa krila bio je i Kapić, koji se polako, ali sigurno, vraća u vrhunsku formu koja ga je krasila u jesenjem delu Premijer lige. Ipak, u većem delu prvog poluvremena Gračanica je održavala prednost, da bi pred sam kraj visočani sustigli prednost Gračanice i izjednačili rezultat na 12:12, no igrači Gračanice su uspeli da pogode u zadnjem napadu te zasluženo odu sa prednošću na odmor.

U drugom poluvremenu od rukometaša Bosne se očekivala bolju igru u odbrani, a bilo je jasno da za pozitivan rezultat trebaju i odbrane golmana, do kojih je Grčo i došao u nastavku utakmice. Nakon što su igrači Bosne konačno preokrenuli rezultat, brzo su došli i do prednosti od 3 gola, no čini se da više od toga ipak nije moglo. Faruk Čolo je bez ikakve sumnje odigrao svoju najbolju utakmicu nakon povratka, što je svakako sjajna vest pred završnicu ove sezone, dok je Toromanović ponovo pokazao klasu te nastavio sa serijom sjajnih partija od dolaska u Bosnu.

Igrači Gračanice, u jednom trenutku su postali svesni da neće moći da dođu do pobede te su uz duge napade i igru na Hamidovića dali sve od sebe da zadrže prednost Bosne ispod 4 gola, u čemu su na kraju i uspeli, a zbog pobede u prvoj utakmici između ove dve ekipe rezultatom 25:21, što znači da bi u slučaju istog broja bodova na kraju Premijer lige, Gračanica zbog bolje gol razlike u međusobnim susretima imala prednost u odnosu na visočki tim.

U igri domaćih, nedostajali su golovi kapitena Harmandića, kom su igrači Gračanice očekivano posvetili najviše pažnje u odbrani, no, u igri Bosne u napadu bili su raspoloženi Kapić, Imamagić, Toromanović i Čolo, koji su vodili Bosnu do pobede. Sa druge strane, takođe očekivano, apsolutno prvo ime Gračanice bio je Dino Hamidović, koji je i u Visokom pokazao zašto nosi dres reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Uz znatno bolju igru u odbrani u nastavku i raspoloženog Grču, domaća ekipa je došla do zaslužene pobede, a za pobedu rukometa u Visokom zaslužni su navijači oba kluba! Bez obzira na to to koja ekipa osvoji prvo mesto na kraju, veruje se da navijači oba tima mogu da budu ponosi na ono što su njihovi rukometaši pokazali ove sezone. Podsetimo da se Bosna u Premijer ligu vratila prošle, a Gračanica ove sezone!

Do kraja regularnog dela Premijer lige Bosna igra još sa Lokomotivom iz Brčkog u gostima te protiv Borca u Visokom, nakon čega sledi play-off i borba za plasman u evropska takmičenja!

RK Bosna Visoko – RK Gračanica 25:22 (poluvreme 12:13). Dvorana: KSC Mladost Visoko. Sudije: Džolić / Šarac. Delegat: Turudić. Sedmerci: Bosna 2(1), Gračanica 3(3). Isključenja: Bosna 6 min., Gračanica 6 min.

RK Bosna Visoko: Grčo, Sirčo E., Čabaravdić A., Čabaravdić K. 1, Burić, Kapić 7, Harmandić, Čolo 5, Sirčo H., Selimović, Imamagić 6, Omanović, Jamaković A., Jamaković E., Toromanović 6.
Trener: Edhem Sirčo

RK Gračanica: Ahmetašević, Čahdanović, Šijaković, Šestan, Tufečić 2, Zvekić 1, Đulić 1, Mehmedović, Džinović, Sumbić, Živanov 5, Hamidović 11, Manjić, Tomoić 2, Mešić, Bosić.
Trener: Damir Doborac