Retrospektiva 19. kola Super B lige “Sever – Centar”

0
66

Lavovi BP – Crvenka

Rukometaši Crvenke napravili su iznenađenje u Bačkoj Palanci tako što su pobedili trečeplasiranu ekipu Lavova. U prvom poluvremenu igrao se egal da bi se na kraju otišlo na odmor nerešenim rezultatom 15:15. U drugom poluvremenu Lavovi su imali i +2 da bi se pred kraj situacija zakomplikovala i Crvenka napravila senzaciju gd je slavila rezultatom 28:31. Najefikasniji na utakmici a pritom i igrač utakmice bio je Ognjen Radojević iz redova Crvenke koji je postigao 7 golova. Crvenka se trenutno nalazi na 11. mestu.

Loznica – Proleter

Zrenjaninska ekipa Proletera koja je glavni favorit za ulazak u viši rang imala je dosta muka sa ekipom Loznice koja igra sjajan rukomet na svom terenu. Vodili su domaći sve do 23. minuta kada su se gosti probudili i napravili seriju koja ih je na poluvreme odvela sa +2 (11:13). U drugom delu gosti su održavali odstojanje gde je gol razlika bila u 56. minutu +4. Jedino šta su mogli Lozničani je da ublaže poraz gde je na kraju rezultat bio 25:27. Kao i uvek najefikasniji bio je Momir Rnić, ovoga puta pogodio je 7 puta i ponovo je bio igrač utakmice.

Jedinstvo – Mačva

Ekipa koja je imala velike probleme u prvom delu prvenstva može se reći da se “preporodila”. Jedinstvo je slavilo protiv favorizovane ekipe iz Bogatića koja se nalazi trenutno na 4. mestu. Od samog početka domaći su pokazali da žele 2 boda i održavali prednost od jednog do 4 gola. Na poluvreme se otišlo rezultatom 17:13. Video se da rukometaši Mačve nemaju snage da preokrenu ovu utakmicu u svoju korist i utakmica je završena rezultatom 29:25. Najefikasniji a pritom i igrač utakmici bio je iskusni Vladimir Antonović sa 10 pogodaka dok je u gostujućoj ekipi najefikasniji bio Milan Zarin sa 5.

SC Voždovac 2012 – Jugović

Ekipa Voždovca koja je prijatno iznenađenje ove sezone nadigrala je ekipu Kaćkog Jugovića koji se sada nalazi u nezgodnoj situaciji (10. mesto). U prvom poluvremenu ekipe su bile izjednačene a u drugom Voždovčani su dodali gas i pokazali svojoj publici da uvek mogu da računaju na pobedu. Najefikasniji na utakmici bio je Stefan Turudić koji je pogađao 8 puta a za igrača utakmice proglašen je Miloš Jovanović takođe igrač Voždovca.

Vrbas Petrol – Morava

Rukometaši Vrbasa lako su slavili protiv ekipe Morave iz Velike Plane pobedivši u svojoj hali “Drago Jovović” rezultatom 46:26 (20:13). Sudijski par Alimpić – Crnjanski nije imao gotovo nikakvog posla na ovoj utakmici jer su domaći već u 8. minutu “najavili” pobedu gde je rezultat bio 7:1. Nastavili su domaći da se razigravaju dok su gosti uspeli da dođu do -7 na poluvremenu. U 38. minutu rezultat 26:16 je dosta obećavao tako da su domaći nastavili vrlo ofanzivno i na kraju slavili sa +20 gde i dalje zaostaju samo bod za ekipom Proletera. Najefikasniji na utakmici bio je Ognjen Regodić koji je pogađao mrežu gostiju 11 puta a za igrača utakmice proglašen je takođe igrač Vrbasa Stanislav Momić sa 8 pogodaka. Kod gostiju najviše puta se upisivao Miloš Simić.

Kolubara – Požarevac

Rukometaši Kolubare pobedili su ekipu MRK „Požarevac“ rezultatom 28:23 (15:12). Gosti su imali samo početno vođstvo a sve ostalo pripadalo je domaćim rukometašima. Za igrača utakmice treneri su se odlučili za Petra Petrović iz domaće ekipe koji se upisao i 6 puta u listu strelaca.