Rukometašice Beograda sve bliže Super B ligi!

0
68

Derbi prvenstva Prve rukometne lige za žene grupa “Centar” odigran je u Beogradu u hali “Šumice” sa početkom u 13:30 časova. Sastale su se dve najuspešnije ekipe u dosadašnjem toku prvenstva, prvoplasirani RK Beograd i drugoplasirani Rk Mladi Radnik iz Radinaca.

U veoma uzbudljivoj utakmici pred oko 300 gledalaca koji su gromoglasno navijali za svoje ljubimice ( bila je prisutna i poveća grupa navijača gostujuće ekipe) pobedila je mlađa i nešto sretnija ekipa. Tokom celog toka utakmice obe ekipe su se smenjivale u vođstvu, a nijedan tim nije imao razliku veću od dva gola. Iskusnije gošće iskoristile su brzopletost i preveliku želju za pobedom domaćina i otišle su na odmor sa golom prednosti. U drugom poluvremenu domaćin je zaigrao odlučnije i pred kraj je uspeo da postigne 4 uzastopna pogotka i povede rezultatom 32:30. Kada se očekivalo mirno privođenje kraju utakmice, gošće su uzvratile sa nekoliko kontri nakon ishitrenih šuteva domaćina i povele su rezultatom 34:32.

Ipak, mlada ekipa RK Beograd (svega 4 punoletne igračice) stegla je zube, pojačala odbranu i uz malo sportske sreće ponovo postigla 4 uzastopna gola i došla do najvažnije pobede u prvenstvu. Nakon ove utakmice, RK Beograd ostaje na 1. mestu na tabeli uz velike šanse da osvoji prvenstvo. Sve igračice koje su podelile megdan sa odličnim Radinčankama pružile su borbenu i požrtvovanu igru. Najefikasnije su bile Milica Pap sa 10, Vladislava Rogulja sa 7 golova, a pored svih igračica odličnu partiju pružila je i golman Julija Ibraimov sa 15 odbrana i jednim odbranjenim sedmercem, od čega su 4 vezane odbrane u poslednjim minutima utakmice uvele domaćina u spokojnu završnicu.