Bekament BB posle preokreta slavio protiv Medicinara!

0
176

Vrlo zanimljivu utakmicu gledali smo sinoć u Šapcu gde je Medicinar dočekao ekipu Bekamenta. Ulozi su bili veliki a pauza je bila duga. Ipak gošće iz Aranđelovca su se radovale pobedi posle velikog preokreta. Rezultat je bio 26:27 (15:11).

Ekipi iz Šumadije nije prijao početak utakmice te domaćin iz Mačve brzo ređa golove i odlazi na 8:5 (10. minut). Tražio je Saša Bošković tajm – aut kako bi konsolidovao svoju ekipu a zatim Bekament prilazi na 8:7. Održavale su igračice Medicinara odstojanje a novu seriju prave u 16. minutu kada pogađa Vasić a završava Radović za 13:9. Bekament jednostavno nije bio pravi te se na odmor ide sa 15:11.

Znao je Bošković da nešto mora da menja u drugom poluvremenu. Takođe veliki pritisak je morao Medicinar da izdrži i sačuva ovu solidnu zalihu. Posle 15 minuta igre gošće dolaze do izjednačenja (19:19) i sve kreće iznova. Igralo se gol za gol do poslednjeg minuta a onda gledamo kraj koji ni Hičkok ne bi režirao. Pri rezultatu 26:25 Vasić promašuje sedmerac ali ubrzo ispravlja stvari Ivković. Radović ispušta loptu a potom rukovodstvo Bekamenta traži poslednji tajm – aut. 59:34 pogađa Petrović sa levog krila a zatim Medicinar kreće u napad po bod. Rakić 10ak sekundi pre kraja gubi loptu te kreće veliko slavlje Aranđelovčanki.

U domaćem sastavu najefikasnija je bila Aleksandra Vasić sa 7 golova iz 14 pokušaja dok je gošće do velike pobede vodila Ana Tomković sa 8 golova. Simić je skinula 12 udaraca dok je u ekipi Medicinara Cvejić imala 6 odbrana.