Rukometašice Pelistera savladale Skoplje!

0
192

Posle poraza od Kumanova i posle reprezentativne pauze, rukometašice Pelistera vratile su se na pobedničke staze pošto su na svom terenu slavile protiv Skoplja sa 35:27.

Gošće su parirale u prvom delu, imale su dobre trenutke na startu drugog poluvremena, ali su potom izgubile koncentraciju i Pelister je iskoristio svoje šanse za visoku prednost.

Rukometašice iz Bitolja su otvorile utakmicu sa 3:0 i 4:1, ali je Skoplje serijom od četiri gola napravilo potpuni preokret i povelo sa 5:4. Gošće su parirale do 7:7, a zatim ništa nije išlo za rukom. Dozvolile su domaćinu da postigne 5 golova u nizu za 12:7. Na kraju prvog dela igre izabranice Kotevskog stigle su do 16:11, ali je Skoplje sa dva gola u nizu smanjilo na 16:13 ge se ide na pauzu.

Na startu drugog poluvremena Radulovićeve devojke su smanjile 18:16, ali su u tom trenutku ostale bez Rosane Pavlove, koja je zaradila crveni karton. Ranije je imala jedno isključenje, drugo je zaradila nakon starta nad Korlevskom. Reagovala je na odluku sudija te zaradila treće koje je značilo crveni karton. Pelister je pogodio tri puta uzastopno za 21:16, gošće su imale priliku da se vrate ali je Hosni zaustavila jedan udarac i onda je sve krenulo nizbrdo za Skoplje.

Pelister je otišao na 24:17.

Najbolji strelci u pobedničkom timu bile su Bosilkovska sa osam, kao i Naumovska i Korlevska sa po sedam golova, dok su se u Skoplju istakle Popova sa devet i Nedelkovska sa šest golova.