Poreč II prejak za Rudar II!

0
113

Druga ekipa Poreča u šestom kolu 3. HRL – Zapad uverljivo je slavila nad drugom ekipom Rudar Adria Oila. Predvođeni s 12 golova Diega Jelića te 11 odbrana Vesa Aleksića, Poreč je upisao četvrto ovosezonsko slavlje rezultatom 44:17.

Utakmica je bila u egalu tek prvih osam minuta nakon kojih je usledila prva 4;0 serija Poreča kojom su Porečani pobegli na 9:4. Ključna serija za veliku razliku i poslednjem zvižduku bila je ona od 18. do 24. minuta kada su porečki igrači povezali devet uzastopnih golova za 19:6. Nakon toga razlike na terenu nije bilo, Labin je tek davao sve od sebe da pogodi što više i pronađe rešenje za raspoložene porečke golmane, dok je napad Poreča sigurno pogađao do isteka 60. minuta.