Nant deklasirao Olborg!

0
135

Nant je ostvario veliku pobedu u Ligi šampiona, posle teškog gostovanja u Danskoj gde je trijumfovao protiv Olborga, rezultatom 35:32. Ključan faktor za pobedu Nanta bila je odlična igra na početku drugog dela, kada je napravio šest golova prednosti i nijednog trenutka nije dozvolio da domaćin ostvari bilo kakvu šansu za povratak u meč.

Prvi deo utakmice završen je vrlo efikasno, postignuto je ukupno 37 golova i ovaj podatak govori da obe ekipe ne igraju dobru odbranu. Motivisani Olborg, koji je imao veliku podršku sa tribina, u prvom poluvremenu nije bio prava pretnja za Francuze.

Danski vicešampion je poveo sa 1:0, a zatim 2:1. Nakon 2:2, ekipa Nanta se sa dva pogotka u nizu odlepila na 4:2 i koncentrisano u prvom poluvremenu stigla do najviših plus tri, 9:6.

Nant je pogađao od 15. minuta, pa do kraja prvog poluvremena vodio je sa dva do tri gola, a u nekoliko navrata nije realizovao za plus četiri. Iako Olborg nije igrao loše, ipak nije bilo velike podrške golmana Simona Gadea, koji je prvo poluvreme završio sa samo dve intervencije. Na poluvremenu rezultat je bio 20:17 u korist gostiju.

Nant je početkom drugog poluvremena povisio na 24:19. Olborg je pokušavao da se vrati u igru, ali nikako nije uspeo da prepolovi zaostatak. Nakon 10 minuta igre, odnosno 40. minuta, prednost Nanta je bila +6. Domaći su imali kratku seriju, prišli su na 30:28 ali snage za iznenađenje nije bilo.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Valero Rivera sa 8 golova, dok su u poraženom sastavu listu strelaca predvodili Sebastijan Bartold sa sedam golova i Mikel Hansen sa šest golova.

Benjamin Jakobsen:

• Prilično dobra utakmica sa dosta golova, ali u odbrani mi nismo bili dovoljno dobri te je Nant to pametno iskoristio. Čestitke na velikoj pobedi.

Gregori Kožan:

• Mislim da smo odigrali dobru utakmicu. Olborg je jedan od najboljih timova u ovoj grupi i zaista smo srećni što smo pobedili. Ponosan sam na svoj tim. Mislim da smo imali potpunu kontrolu.