PIK Seged slavio protiv Celja!

0
149

U derbiju začelja Grupe B EHF Lige šampiona, protiv Celja Pivovarne Laško, mađarski PIK Seged kao da se izvukao početne krize, pobedivši po drugi put u poslednja tri kola, sada sa 36:26. Mađari su novim bodovima skočili jedno mesto više na tabeli i prestigli Celje koje je ostalo na sedmoj poziciji sa dva boda.

Slovenci su se izdržali samo u prvoj četvrtini meča kada su poslednji put izjednačili na 11:11. Usledio je sjajan period PIK Segeda serijom 7:1, a u 29. minutu su već vodili sa 18:11. Upravo taj loš period u igri gostiju bio je odlučujući za dalji tok utakmice i gotovo presudan za krajnji ishod.

Početak utakmice nije ni slutio da će na kraju prednost biti dvocifrena. Naprotiv, Celje je povelo sa 3:1, a potom još nekoliko puta imalo prednost od jednog gola, da bi u 14. minutu konačno izjednačilo na 8:8. Ali onda se sve promenilo na terenu.

Imali su skoro isti broj šuteva na gol (PIK Segedin – 49, Celje – 46), ali su domaćini meč završili sa uspešnošću od 73 odsto šuta dok su Slovenci imali 59.

Posle toga nije bilo šanse da PIK Seged ispusti takvu prednost. Drugo poluvreme je bila samo formalnost koju su Mađari uspešno priveli kraju, a povrh toga napravili i dvocifrenu prednost.

Kod domaćih Kent Tenesen, Sebastijan Frimel i Bence Banhidi postigli su po 6 golova, a jedan manje dodao je Dean Bombač. Najprecizniji kod Celjana bio je Tilen Strmljan sa 5 golova, a Mitja Janc, Aleks Vlah i Patrik Martinović su postigli po 4 gola.

Huan Karlos Pastor:

• Jasno je da smo bili pod pritiskom jer nemamo mnogo bodova, tako da moramo da dobijemo neke utakmice pre Nove Godine. U drugom delu prvog poluvremena naša odbrana je bila dobra i kontrolisali smo igru. A dobro smo počeli i u drugom poluvremenu. Onda smo napravili neke greške, ali smo ipak osvojili bodove.

Mario Šoštarić:

• Srećni smo i mi i naši navijači kada ostvarimo ovakvu pobedu. Bili smo pod velikim pritiskom pre utakmice i još uvek smo pod pritiskom jer su nam preko potrebni bodovi u Ligi šampiona. U početku smo bili malo nervozni, ali onda smo se konsolidovali. Znamo da će meč sledeće nedelje u Celju biti potpuno drugačija utakmica. Biće mnogo bolji pred svojim navijačima.

Mitja Janc:

• Bili su su bolji. Dobro smo počeli meč, ali smo bili nervozni i napravili smo nekoliko ozbiljnih grešaka, posebno u odbrani. Nismo mogli da sprovedemo u delo stvari koje je tražio naš trener. Nismo mogli da postignemo lake golove i nismo bili dovoljno dobri u napadu. Moramo da igramo mnogo bolje.