VOJVODA STEPA PRAVI ČUDA – Nova Pazova 1957 doživela poraz!

0
295

Rukometaši Vojvode Stepe prave čuda u Prvoj ligi „Vojvodina“. Igrači Zlatka Mrakića su se posle poraza od ekipe iz Ade vratili pobedama i slavili protiv nezgodne ekipe iz Nove Pazove rezultatom 23:24 (13:13).

Gosti su sjajno startovali i poveli 0:3. Pokušavali su gosti da se vrate u utakmicu ali jednostavno nije išlo. Gosti su bili desetkovani i umor se osetio oko 27. minuta kada Nova Pazova 1957 dolazi do 2. izjednačenja na utakmici (8:8, 11:11). U narednom periodu se igralo gol za gol a na odmor se ide sa 13:13.

Počelo je sve iznova u drugom poluvremenu. Ono što su gradili igrači iz malog mesta nadomak Kikinde sve je palo u vodu. Puno su se mučili a domaćin stiže do vođstva u 42. minutu (16:15). Vojvoda Stepa je uspeo da se konsoliduje i u 48. minutu semafor pokazuje 19:19. Nije im mnogo trebalo i ponovo imaju +2 (58. minut). Petar Ivanić je sekundu pre kraja dobio dva minuta a zatim i plavi karton te je Vojvoda Stepa počela da slavi veliku ali i zasluženu pobedu na teškom gostvanju.

Kod domaćina je Vasilije Piskulić pogađao 7 puta dok je goste vodio Žarko Grujić sa 6 golova i time je proglašen za najboljeg pojedinca.