Proleter porazio Šamot 65!

0
140

Rukometaši Proletera su u okviru 9. kola ARKUS lige dočekali u svojoj dvorani ekipu Šamota 65 iz Aranđelovca gde su slavili vrlo značajnu pobedu rezultatom 35:34 (20:19).

Igrači Slobodana Jedoksića su znali da će ovo biti vrlo teško gostovanje. Spahić je dobro posložio kockice ali domaćin nikako nije mogao da se „odlepi“. Gosti su u par navrata vodili sa +2 a zatim Zrenjaninci pojačavaju ritam, vraćaju prednost na svoju stranu i na odmor nose 20:19.

Ponovo su bili bolji Šamoteri a zatim u 45. minutu domaćin ima prednost. Igra živaca je trajala tokom cele utakmice. U 59. minutu Ilić smanjuje na 34:33 a zatim Popović otklanja sve dileme (35:33) da bi poslednji i utešni gol postigao Radosavljević. Na kraju zaslužena pobeda domaćina. Kod gostiju je upravo Nemanja Radosavljević bio najefikasniji sa 10 golova dok su domaćine do 2 boda vukli sa po 7 golova Darko Popović i Predrag Krivošija.