0
365

Selekcija Holandije je slavila ubedljivu pobedu protiv Crne Gore sa 42:25.

Selektorka Crne Gore Bojana Popović odlučila je da odmori neke od glavnih rukometašica (Raičević, Radičević, Rajčić) za ovaj meč.

Međutim Crna Gora je održavala rezultatski balans dvadesetak minuta kada je bilo 11:10. Holandija je malo povećala tempo i uspela da stigne na plus tri, 17:14 u 26. minutu.

Od tada Crna Gora do kraja poluvremena nije postigla nijedan gol, a znale su da kazne “lale”. Pogodile su Polman, Van Der Hejden, Smits…i za kratko vreme bilo je 21:14. Ipak, Jauković je smanjila na 21:15.

U drugom poluvremenu ekipa Pera Johansona je u potpunosti dominirala, dok je na suprotnoj strani Popović eksperimentisala i pružila šansu onim rukometašima sa manjom minutažom.

Najbolji strelci u pobedničkom timu bili su Smits sa sedam, kao i Freriks i Van Der Hejden sa po šest golova, dok je golman Ten Holte imala 13 odbrana. Jauković je postigla deset golova.