Rembas pomrsio konce ekipi Arif Knjaza!

0
47

U nedelju od 12:30 na igralištu u malom mestu Resavica, nadomak Despotovca odigrano je 10. kolo Druge rukometne lige „Istok“. Sastale su se ekipe Rembasa i Arif Knjaza iz Knjaževca gde je domaćin iznendio ekipu koja cilja Prvu rukometnu ligu – „Istok“. U lepom ambijentu pred 70ak gledalaca Rembas je pružio, možemo reći, najbolju partiju od početka sezone i pomrsio konce ekipi iz Knjaževca nanevši im poraz 35:33 (20:15). Rukometaši Rembasa na ovom meču nisu važili kao favoriti ali uspeli su u svome cilju i apsolutno zasluženo slavili protiv Knjaza. Utakmicu je otvorio najefikasniji na meču, Milan Milovanović koji je pogađao gol protivnika 10 puta a na „nulu“ je vratio srednji bek Knjaza Mihajlo Nikolić koji je pogađao 7 puta.

Kako je vreme odmicalo domaća ekipa je pojačavala svoju prednost i u jednom trenutku rezultat je glasio 17:10 gde je trener gostiju Dejan Bogdanović zatražio minut odmora. Nakon tajm auta ekipa Knjaza se konsolidovala i prišla na -3. Dodali su gas domaći igrači i na poluvreme otišli sa +5. U drugom

U drugom poluvremenu domaća ekipa koja važi za vrlo iskusnu ekipu kondiciono je pala što su gosti iskoristili i preokrenuli rezultat u 42. minutu preko Mihajla Nikolića. Kratko je trajalo vođstvo gostiju. Rembas ponovo uzima stvar u svoje ruke i već u 55. minutu se znao pobednik. Pokušavali su gosti da pretrče svoje protivnike ali u tome nisu uspeli jer kako kažu „Retko ko nosi bodove iz Resavice“.